Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Ladislav Janda režíroval vítězný zápas!

Restart FORTUNA:NÁRODNNÍ LIGY vyšel fotbalistům Vlašimi na výbornou! Tým vedený Danielem Šmejkalem oplatil v utkání 18. kola podzimní porážku Líšni. Na stadionu letošního nováčka soutěže si vzal výhru na starost kapitán Ladislav Janda, který dvěma přesnými zásahy zařídil pro svůj tým tři cenné body!

Líšeň – Vlašim 0:2 (0:1)

Branky: 45+1. (z pen.) a 62. Janda.  ŽK: Vintr, Hlavica, Vítek - Breda. Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Bureš.
Líšeň: Vítek – Jeřábek, Hlavica, O. Ševčík (C), O. Vintr (63. Černín) – Málek (81. Minařík), Kučera, Demeter (63. Matocha), Rolinek – T. Machálek (63. Silný), Zikl (81. Vasiljev).
Vlašim: Řehák – Hašek, Vedral, Broukal, Frizoni (81. Mil. Kadlec) – P. Breda, Blecha, Záviška, Janda (C) (73. V. Svoboda) – Diamé, Dias (86. Januška).

První utkání mají za sebou hráči Vlašimi, kteří nastoupili v úterý po dlouhé přestávce zaviněné pandemií koronaviru na hřišti nováčka z Líšně. První emoce přinesla na hřiště devátá minuta, kdy se domácí dostali do vápna, ale po vzniklém závaru byl nakonec pískán útočný faul. Netrvalo dlouho a dal o sobě poprvé vědět i hostující tým, když se k zakončení dostal Vedral. Jeho pokus však dokázal zneškodnit Vítek. I další šance patřila hostům. Individuálně to zkusil Dias a po jeho střele se Vítek jen ohlédl a byl rád, že míč zamířil mimo.

Následně byla k vidění pasáž zápasu, která přinesla celou řadu nepřesností na obou stranách. Vzrušení pro přítomné přišlo až v závěru poločasu. Do centrovaného míče vložil hlavu Machálek a Řehák předvedl výborný zákrok a míč zastavil. V nastaveném čase zkusila zaútočit Vlašim a vytěžila z toho pokutový kop po faulu na Závišku. Míč si vzal do své moci kapitán Ladislav Janda, který zkušeně proměnil – 0:1.

Inkasovaná branka před odchodem do šaten domácí nesložila a naopak na počátku druhé poloviny zápasu líšenští vstoupili aktivně a více na pozoru se musela mít vlašimská obrana. Líšeň se snažila kombinací dostat do brankové šance, ale špatná finální fáze domácí o šanci připravila. Naopak z brejku udeřili hosté. V 62. minutě chyboval Jeřábek a do samostatného úniku se mohl vydat Ladislav Janda, jenž dokázal přehodit Vítka a navýšit vedení svého týmu – 0:2.

Líšeň se snažila reagovat hned trojicí střídání. Ovšem ani to nepomohlo. V 65. minutě se v šanci ocitl Jan Záviška, ale jeho pokus Vítek výborně zneškodnil. Na domácího brankáře následně nevyzrál ani Dias a znovu zakončující Záviška. Domácí se tak mohli nadechnout k závěrečnému náporu, kterým chtěli zápas zdramatizovat a popřípadě se pokusit ještě alespoň o vyrovnání. První šance přišla v 76. minutě, ale Matocha minul. Podobně si domácí hráč vedl i pár minut před koncem zápasu. Tři body tak nakonec Vlašim uhájila a zaslouženě si odváží tři body.

Další utkání odehraje Vlašim již v neděli 31. května, kdy na domácím stadionu hostí FK Baník Sokolov.