Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Marek Červenka: S Příbramí to byla ztráta bodů

V nedělním utkání s Příbramí nastoupil osamocen na hrotu útočník Marek Červenka, který se srdnatě rval o každý míč s obránci soupeře. Nakonec se on a jeho tým dočkal bodu po remíze 1:1. „Byli jsme lepším týmem. Je to pro nás ztráta dvou bodů,“ řekl při hodnocení zápasu vlašimský útočník. 

Marku, jak hodnotíš utkání s Příbramí? 

Pro nás to je ztráta dvou bodů. Myslím, že jsme byli jednoznačně lepším týmem. Škoda, že jsme nedokázali dát gól na 1:0. Pak to mohlo klidně skončit 3:0. Bohužel jsem dostali smolný gól a naše vyrovnání přišlo pozdě. Kdybychom vyrovnali dřív, tak to určitě otočíme. Obrovská škoda pro nás.

Co scházelo podle vás k tomu, aby mohla Vlašim slavit výhru? Soupeř například blokoval několik zajímavých střel…

To je pravda. Dál nám scházelo lepší řešení některých situací a větší klid. Já sám jsem se tam mohl několikrát lépe otočit a zkusit rovnou vystřelit, ale místo toho jsem někoho hledal přihrávkou.

Jak by jsi popsal moment, který předcházel pokutovému kopu?

Já nedal velkou šanci, kterou jsme měl proměnit, pak jsem si píchnul balon a brankář mi šel pod nohy. Kontakt tam byl a rozhodčí to posoudil jako penaltu.

Do utkání nenastoupil pro zranění Denis Alijagič a tým hrál na jednoho útočníka…

Vždy se mi hrálo lépe na dva útočníky a myslím, že nám Denis Alijagič chyběl. Kromě Denise tu ale máme i další šikovné kluky, kteří ukazují, že je čeká zajímavá budoucnost.

Tým se stále drží v kontaktu se špičkou ligy. Jak jsi ty spokojený s umístěním?

Začátek sezóny byl super. Kluci hráli výborně. Pak jsme dvakrát prohráli, ale to se stává. Držíme se pořád v té první šestce, což je dobré. Do konce podzimu nám zbývá šest kol a my se budeme snažit hrát co nejdéle nahoře.

V úvodu sezóny jsi se v základní sestavě neobjevoval. Jaké to pro tebe bylo?

Trenér se takto rozhodl a já to respektuji. V tréninku se snažím pracovat naplno a být vždy připravený. Já vím, že potřebuju střílet góly a tým to potřebuje také. Doufám tedy, že mi to tam začne padat.

Minulá reprezentační přestávka tým přibrzdila a přišly dvě porážky. Nebojíte se něčeho podobného? 

Je pravda, že nás to mohlo přibrzdit, ale to je věc názoru. Musíme nyní potrénovat a připravit se na další utkání v Ústí, kde chceme bodovat. Ve druhé lize jsou týmy vyrovnané a je jedno s kým hrajete. Já si myslím, že kvalitu na to, abychom tam vyhráli máme.