Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Martin Hyský na startu přípravy

Byl jedním z prvních, kdo byl na stadionu v Kollárově ulici v den zahájení zimní přípravy. „Volno už bylo dlouhé. Těšil jsem se,“ pronesl s úsměvem dobře naladěný hlavní trenér Vlašimi Martin Hyský, který se nejprve sešel s kolegy z realizačního týmu a poté poskytl první rozhovor v novém roce. 

Ještě před startem přípravy tým přišel o nejlepší střelce. Tým opustil Denis Alijagič a Filip Blecha….

Přišli jsme z podzimního kádru celkem o sedm hráčů, kteří se nebudou hlásit na prvním srazu. Filip Blecha a Denis Alijagič jsou pro nás nejcitelnější ztráty. Na druhou stranu, ale hráli tak dobře, že si tento posun zasloužili. Je to odměna pro ně a zároveň i ukázka pro ostatní hráče, že i tohle je možné. I proto ti kluci ze Slavie přicházejí, aby se zde posouvali dál. Osobně jsem nečekal, že Denis Alijagič udělá takový pokrok za tak krátkou dobu. Je to trochu zázrak, ale na druhou stranu má kvalitu. Já mu určitě přeji, aby se udržel ve Slavii a kdyby ne, aby šel hrát někam ligu. O Blechovi platí to samé. Filip přerostl druhou ligu a my jsme byli rádi, že jsme ho udrželi na podzim u nás ve Vlašimi. Za oba jsem tedy určitě rád a přeji jim hodně úspěchů.

Realizační tým určitě hledá i posily. Jako první podepsali s klubem smlouvu zahraniční hráči John Solomon a Abdallah Gning. Budou se oba hlásit během prvního týdne přípravy? A co další posily?

John Solomon je tady a připravuje se s týmem od začátku. Abdallah je pořád doma a čeká na vyřízení potřebných dokumentů. Děláme všechno pro to, aby se proces urychlil. S hráčem jsme v kontaktu a komunikujeme spolu. Poctivě plní zadané úkoly, dokonce si i přidává a má domluvené tréninkové jednotky v jeho bývalém klubu v Senegalu. Dále se k týmu nově připojili i hráči ze Slavie – Marek Icha, Matěj Jurásek, Adam Toula, Martin Douděra a Jonáš Kneifel. Dva týdny budeme zkoušet i Jana Suchana z Vyšehradu. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet.

Jaké jsou úkoly pro zimní přípravu?

Úkol pro zimní přípravu je jasný: připravit se co nejlépe na jarní boje, které nebudou lehké. Chceme se porvat o baráž. Myslím si, že mužstvo na to má. Sledujeme i dění kolem sebe. Ve druhé lize se týmy mění podobně jako u nás. Chceme mít dobře nastavenou kabinu a pokračovat v tom, co jsme nastolili. Je potřeba najít hráče, aby se vyprofilovali a abychom nahradili střelce. Směrem do ofenzivy jsme udělali hodně, protože vesměs přišli ofenzivní hráči. Času na přípravu máme dost a já věřím, že to zvládneme.

Jaký je nejbližší program týmu?

První týden přípravy budeme trávit ve Vlašimi, kde máme naplánovaný klasický mikrocyklus a příští týden odjíždíme na soustředění do Nymburka, kde jsou dobré podmínky. Doufám, že nám bude přát počasí a dostaneme se na přírodní trávu.