Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Filip Blecha na Vlašim budu vzpomínat jen v dobrém

Ještě než se Vlašim sešla k zahájení zimní přípravy, bylo jasné, že na prvním tréninku se nebude hlásit záložník Filip Blecha. Čtyřiadvacetiletý záložník přestoupil z Vlašimi do pražské Slavie. „Zažil jsme tu horší i lepší časy, ale vzpomínat na své angažmá ve Vlašimi budu jedině v dobrém,“ nechal se slyšet Filip Blecha. 

Filipe, jaké byly pocity, když jsi se dozvěděl, že přestupuješ do Slavie?

Pocity byly samozřejmě plné nadšení a radosti, že se mi podařilo udělat takový skok v kariéře, protože jít z druhé ligy rovnou do mistrovského týmu, je velká výzva a já se na ni těším.

Od kdy jsi registroval zájem Slavie?

O zájmu jsem věděl zhruba už po posledním zápase podzimu, ale reálnější obrysy to začalo dostávat někdy v polovině prosince.

Jak na tebe nové působiště zatím působí. Jak tě přijala kabina nabitá hvězdami? A jaké máš cíle? 

Všichni na mě působí skvělým a přátelským dojmem. Podmínky jsou tady na špičkové úrovni a prostředí je perfektní. Cíle jsou jasné – zabojovat o místo a zase se individuálně posunout dál.

Jak budeš vzpomínat na své působení ve Vlašimi? Psali ti spoluhráči?

Ve Vlašimi jsem strávil nějaký čas své kariéry a zažil lepší i horší časy, co se týče výsledků a předváděného fotbalu. Každopádně ve Vlašimi jsem ale začal pořádně hrát dospělý fotbal a budu vzpomínat jen v dobrém. S klukama jsem se rozloučil a určitě se s nimi ještě uvidím.

V posledním roce byl na tobě znát velký progres směrem nahoru. Jaký je tvůj recept, kdy si se vypracoval na jednoho z nejlepších hráčů ve druhé lize?

Myslím, že ten progres šel postupně a do nějakého výkonnostního vrcholu jsem se dostal trochu později, než je běžné, ale mam ještě pořád čas se posouvat. Myslím, že pro každého ten recept je trochu jiný, ale určitě je důležité pravidelně hrát a stále se chtít zlepšovat.

Když se vrátíme k působení ve Vlašimi. Na co budeš vzpomínat nejvíc? 

Nerad bych na něco zapomněl, ale třeba ještě za trenéra Brabce vzpomínám na zápas v Brně, který byl super a povedl se nám. Stejně jako na podzim zápas na Spartě. Ale nejvíc asi vždy budu vzpomínat na zážitky s klukama a třeba naše cesty autem z Prahy do Vlašimi měly určitě něco do sebe (směje se).