Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Městský stadion v Kollárově ulici přivítá Třinec

Desátým kolem pokračuje podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a právě na toto kolo přisoudil los do cesty fotbalistům Vlašimi tým z dalekého Třince. Utkání se odehraje v neděli 29. září od 16:30 na stadionu v Kollárově ulici ve Vlašimi. 

Vlašim k utkání proti Třinci bude vstupovat v relativně dobrém rozpoložení. Ze dvou posledních utkání vytěžil tým trenéra Šmejkala čtyři body, což je po předchozích pěti porážkách velmi pozitivní bilance. Ovšem spokojenost ve Vlašimi stále nepanuje. “K ideálu máme ještě daleko,” usmíval se šibalsky trenér Šmejkal, který ví, že jej čeká ještě kus práce. “V tuto chvíli jsme se odpoutali od poslední příčky, ale další body potřebujeme a chceme si je utrhnout už v tom nadcházejícím utkání doma s Třincem,” burcuje Šmejkal. 

Třinec se nachází v tabulce na osmém místě se ziskem třinácti bodů a oproti Vlašimi má lepší výchozí pozici. “V neděli nás čeká asi nejtěžší zápas od mého příchodu do Vlašimi,” přemítá před utkáním lodivod Vlašimi, který si je vědom soupeřovi síly: “Jak jsem měl možnost Třinec vidět, tak určitě patří v tabulce výš. Nás tedy čeká těžké utkání.”

O tom, že Třinec nebude lehkým oříškem hovoří i pět zápasů trvající neporazitelnost týmu kolem trenéra Svatopluka Habance. Naposledy si Třinec doma došlápl na Viktorii Žižkov, kterou porazil 4:2. 

Poslední utkání Třince: 

FK Fotbal Třinec – FK Viktoria Žižkov 4:2 (2:0)

Branky: 14. Samiec, 20. Kušnír, 73. Kubala, 82. Hlúpik – 55. Súkenník, 65. Urbanec. ŽK: Bedecs, Akulinin – Batioja.

Sestava Třince: Adamuška – Kušnír, Gáč, Bedecs, Janoščín – Samiec, Machalík (90. Vaněk) – Omasta, Valenta (63. Kubala), Hlúpik – Tijani (76. Akulinin). Trenér: Habanec.

Vzájemná bilance

Oba nedělní soupeři na sebe za posledních sedm sezón narazili celkem čtrnáct krát. Lépe se vedlo Vlašimi, která osmkrát slavila výhru. Jednou se oba celky rozešly smírně a třikrát se radovali z výhry třinečtí. 

Poslední vzájemný zápas:

Vlašim – Třinec 0:3 (0:1)

Branky: 3. Janošík, 59. Weber, 66. Dedič. ŽK: Bez karet. 

Sestavy Vlašim: Bačkovský – Pavlík, Šabanov (67. Skopec), Červak, Mizerák – Plachý (58. Novotný), Fortelný, P. Výborný (46. Janda), Blecha – Fotr, Dao.   

Třinec: Adamuška – Ilko, Bedecs, Šuľa, Janoščín – Dedič, Janošík (80. Cienciala), R. Vaněk I., Weber – Omasta (71. Buchvaldek), Arroyo (46. Samiec).