Aktuality

Aktuální informace a oznámení

K ideálu máme ještě daleko, ví Daniel Šmejkal

Pět zápasů trvající čekání na výhru skončilo při utkání s Vítkovicemi a pokračovalo remízou na půdě Chrudimi. Nový trenér Daniel Šmejkal dokázal s Vlašimí za dva zápasy vyválčit čtyři body a odrazit se ze dna tabulky. K ideálu má jeho tým podle jeho slov však stále daleko. 

Trenére, jaké je hodnocení posledního zápasu v Chrudimi s odstupem času? 

Musím říct, že bod byl pro nás zasloužený. Vstup do utkání nebyl špatný, měli jsme poměrně dobrý začátek, ale inkasovali jsme brzo ze standardky, což se na nás následně zhruba na dvacet minut podepsalo a soupeř byl lepší. Hra se poté vyrovnala a v utkání šance byly na obou stranách. Po našem vyrovnání jsme se mohli nadechnout, ale přišly dvě tři chyby a myslím, že ve finále je ten bod zasloužený pro oba celky. 

Do sestavy jste zařadil i Janderu s Januškou. Oba jste pochválil po utkání s Vítkovicemi. Januška se navíc opět odvděčil gólem…

Jirka Januška se uvedl dobře, když v prvním utkání po kratším pobytu na hřišti vstřelil branku a působil nebezpečně. Rosťa Jandera byl silný v presinku a v soubojích. Právě to nás vedlo k rozhodnutí je nasadit v základní sestavě.

Dobrou zprávou je i uzdravení útočníka Alexandera Jakubova, který odehrál několik minut v Chrudimi…. 

Jsme rádi, že se Saša po sedmi týdnech uzdravil. Poslední týden trénoval s týmem, ale stále je potřeba aby dohnal určité manko.

Dva zápasy a čtyři body. To je pro začátek dobrá bilance a v součtu s odpoutáním se od poslední příčky panuje určitě spokojenost. Je to tak? 

Pro nás bylo hrozně důležité utkání s Vítkovicemi a následně bodovat i v Chrudimi. Ovšem bavit se o tom, že je to ideál, tak k tomu je ještě daleko. V tuto chvíli jsme se odpoutali od poslední příčky, ale další body potřebujeme a chceme si je utrhnout už v tom nadcházejícím utkání doma s Třincem. 

Právě v neděli vás čeká další souboj. Jaký zápas lze očekávat?

Čeká nás nejtěžší zápas z té trojice zápasů od mého příchodu do Vlašimi. Jak jsem měl možnost Třinec vidět, tak určitě patří v tabulce výš. Nás tedy čeká těžké utkání, ale to ostatně můžeme říct o každém zápase ve druhé lize, která je poměrně vyrovnaná. My však pevně věříme, že ten zápas dokážeme zvládnout. 

Pozitivní zprávou před zápasem je minimální marodka. Pokud tedy pomineme dlouhodobé marody Jelínka a Diamého. Při skládání sestavy vás tedy asi čekají příjemné starosti…

Je to tak. Kromě několika drobných šrámů máme kluky k dispozici a doufáme, že při výběru jedenáctky se trefíme do té správné. (s úsměvem). Rád bych také na domácí zápas pozval naše fanoušky, kteří nám v posledním duelu s Vítkovicemi dost pomohli a já doufám, že přijdou znovu a podpora bude opět dobrá a my je potěšíme!