Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Mladíci z U13 dobře reprezentovali na Ondrášovka Cupu 2019

Finálový turnaj Ondrášovka Cupu 2019 se pro kategorii U13 konal o víkendu 4. – 5. května v Roudnici nad Labem a mladí rytíři do něj postoupili ze silné kvalifikační skupiny, která se na podzim hrála na pražském Motorletu. Zařadili se tak mezi 24 nejlepších týmů z republiky z celkových 106 přihlášených do této prestižní soutěže.

V Roudnici čekala mladé vlašimské talenty silná a vyrovnaná základní skupina, ve které se vůbec neztratili. Radost z vítězství nad Mladou Boleslaví a Jihlavou i z cenných remíz s Hradcem Králové (celkové 2. místo v turnaji) a Českými Budějovicemi (celkové 4. místo) pokazila pouze prohra se Šumperkem. Právě ta však mužstvo stála postup do finálové skupiny, který mu unikl při shodě bodů o dva vstřelené góly. V
nedělním pokračování ve stříbrné skupině pak přišly skvělé výhry se Zbrojovkou Brno a Prostějovem, ale i těsné prohry se Slavií Praha a hlavně s Duklou Praha.

Vlašimský tým ještě přehrály Pardubice a Sokolov a nakonec z toho bylo 14. místo. Mužstvo se prezentovalo útočným, fyzicky náročným a obětavým fotbalem a opět si sjednalo respekt mezi nejlepšími českými a moravskými týmy. Důležité je, že navázalo na podobně skvělé úspěchy z minulých ročníků turnaje a potřetí v řadě se zařadilo mezi top 15 týmů své kategorie. Výsledky i herní projev je tak důkazem výborné dlouhodobé práce trenéra Milana Knížka a asistenta Theodora Mácy. Pochvalu si samozřejmě zaslouží také samotní třináctiletí fotbalisté, kteří vzorně reprezentovali vlašimský mládežnický fotbal a fanoušci a rodičové týmu za perfektní podporu a povzbuzování týmu.