Na Vysočině se Vlašimi nedařilo

Čtvrté přípravné utkání fotbalistům Vlašimi nevyšlo! Svěřenci trenéra Martina Hyského odjeli z Jihlavy s porážkou 0:4. Po dvou brankách padlo v každém z poločasů. Vlašim své šance využít nedokázala.

Jihlava – Vlašim 4:0 (2:0)

Branky: 13. (z pen.) a 37. Franěk, 63. Selnar, 65. Tall.

Sestavy: Jihlava: 1. poločas: Mastný – Chytrý, Piško, Tonbul, Farka – Tureček, Vítek – Křehlík, Lacko, Franěk – Araujo-Wilson. 2. poločas: Soukup – Svoboda, Vedral, Sládek, Záhradnik – Shudeiwa, Vítek – Fila, Selnar, Fatai – Tall.

Vlašim: Kolář – Pernica (60. Kareem), Breda (60. Dostál), Kulhánek, Heppner (46. Kurka) – Kneifel (60. Šubert),  Nogha, Beran (60. Musil), Planka, Pikul (60. Lacík) – Osuagwu (60. Biegon).

Utkání nezačalo pro vlašimské barvy vůbec dobře. Ve dvanácté minutě přišel penaltový zákrok a Tomáš Franěk se nemýlil – 1:0. Domácí byli po vstřelené brance aktivní, ale další šance se nedostavila. Na vlašimské straně o sobě dával vědět Bartosz Pikul, který je čerstvou posilou středočeského celku, ale ani jeho snaha k vážnějšímu ohrožení branky nevedla. Až ve 36. minutě mohl vyrovnat jeden z hostujících fotbalistů, který si nabíhal na zadní tyč, ale nakonec mu chybělo pár centimetrů k tomu, aby usměrnil míč do sítě. Nedáš – dostaneš! Jihlava předvedla hostům lekci z produktivity, když ideální pas využil ke zvýšení náskoku Franěk – 2:0, který tak dal konečnou podobu poločasovému skóre.

Do druhé polovinu utkání proběhly na obou stranách změny v sestavách a na straně Vlašimi mohlo být veselo, když Nogha vyslal Pernicu, který však nedokázal Soukupa překonat. Podobně si počínal o chvíli později i Šimeček. Dvě zahozené šance Vlašim mrzeli v 63. minutě. Kolář nejprve dokázal vychytat Filu, ale k odraženému míči se dostal ještě Selnar a bylo to 3:0. Netrvalo dlouho a Tall zvýšil na 4:0. Vlašim pokračovala i dále v zahazování šancí – v 81. minutě mohl přijít čestný zásah, ale hosté tentokrát netrefili z dobré pozice branku. Čtvrtý zápas tak přinesl pro Vlašim porážku 0:4.