Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Neporazitelnost trvá, Žižkov – Vlašim 0:1

I po sedmém ligovém utkání zůstávají fotbalisté Vlašimi neporaženi. V utkání na pražském Žižkově dokázali svěřenci Martina Hyského zvítězit 1:0 po brance Singhateha. Středočeský celek tak mohl oslavit třetí výhru v řadě a další posun tabulkou na čtvrté místo.

Žižkov – Vlašim 0:1 (0:0)

Branky: 65. Singhateh. ŽK: Batioja, Muleme, Prošek – Onije, Kričfaluši, Singhateh, Janda, Toula, Breda.

Žižkov: Kotek – M. Richter, Březina, Kozojed – Řezáč (66. Finěk), Tregler, Jirásek (C) (66. Sixta), Rosa (87. Štrombach), Muleme – Batioja – Voltr (74. Prošek).

Vlašim: Vágner – Onije, Breda (C), Kričfaluši, Heppner – Nogha, Labík – Biegon (88. Tavares) – Šubert (61. Sanneh), Šmiga (61. Toula), Singhateh (90+2. Janda).

Nováček soutěže ze Žižkova vstoupil do zápasu zajímavou střelou, kterou vyprodukoval Rosa, ale jeho zajímavý pokus byl nakonec sražen na roh. Vlašim vstoupila do utkání i s novou posilou Muhammedem Sannehem z Baníku Ostrava, který začal utkání mezi náhradníky. Vlašim se v prvním poločase snažila zaměstnávat obranu Žižkova kombinacemi před vápnem, ale domácí obránci si dokázali se snahami středočeského týmu poradit a rodící se nebezpečí včas eliminovali.

Zato Matyáš Vágner do poločasu musel předvést dva výborné zákroky. Nejprve vyrazil Jiráskovu střelu z uctivé vzdálenosti a následně znemožnil zakončení včasným vyběhnutím Voltrovi. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

O poločasové přestávce si hosté v kabině zřejmě řekli, že musí trochu změnit taktiku a povedlo se. Krátce po zahájení druhé poloviny zápasu se dostal Daniel Šmiga přes obránce a tvrdě vypálil. Domácí brankář byl již překonán, ale míči v cestě do sítě zabránilo břevno!

V 65. minutě se mohl hlouček vlašimských fanoušků radovat již naplno. Ebrima Singhateh vyšachoval několik protihráčů a krásnou střelou poslal svůj tým do vedení – 0:1. Tato akce se v konečném hodnocení utkání stala tou rozdílovou, protože ani jeden z týmů již do konce nedokázal vstřelit branku. Vlašim tak stále v letošním ročníku nepoznala přemožitele a potřetí v řadě dokázala brát tři body.