Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Nikola Novotná z obránce elitním střelcem!

V loňské sezóně nastupovala v ženském týmu Vlašimi Nikola Novotná v defenzivě, ale v letošním ročníku se posunula na ofenzivnější pozici a změna to byla k lepšímu. „Troufám si říct, že se lépe cítím v pozici útočníka a vstřelenými brankami je podtrhnut výkon celého týmu,“ uvedl v rozhovoru Nikola Novotná.

Jak hodnotíš právě skončenou podzimní část sezóny?

S podzimní částí vzhledem k umístění a získaným bodům můžeme být spokojení. V divizi B strávíme zimu na prvním místě s třiadvaceti body. Dohromady jsme vstřelily 27 gólů a jen 8 jsme jich obdržely. Takže podzim hodnotím kladně.

Oproti loňské sezóně jsi změnila post a hned jsi nejlepší střelkyně. Jaká pozice ti tedy lépe sedí?

Celou svou fotbalovou kariéru od prvních turnajů přípravek jsem hrála v obraně a žádný jiný post jsem si doposud nevyzkoušela. Na začátku roku mě potrápil zánět v achilovkách a návrat na hřiště byl náročný. Na svém postu stopera jsem si nevěřila, a tak jsem uvítala posun v poli směrem dopředu. Říká se, že vše zlé je pro něco dobré a já začala střílet góly. Můj gólový průměr se tedy začal pomalu zvedat z mého stabilního jednoho gólu za sezónu (směje se). Troufám si říct, že se lépe cítím v pozici útočníka a vstřelenými brankami je podtrhnut výkon celého týmu.

Během podzimu přišly jen dvě remízy, která vás mrzela nejvíce?

Ztráty bodů bolí vždycky, ale i bod z remízy se počítá. Nerada vzpomínám na remízu 0:0 s Dobřejovicemi, které na nás byly takticky připravené, nehnaly se do útoku a všechny zodpovědně bránily. My jsme si v tomto zápase vybraly smůlu v zakončení.

Na jaký zápas vzpomínáš nejlépe a který se podle tebe týmu nepovedl?

Nejlépe vzpomínám na poslední podzimní utkání o první místo s Polepy. Ihned v úvodu zápasu jsme inkasovaly gól, který nás nezlomil, ale nakopl k rychlému obratu. Všechny hráčky si uvědomovaly důležitost tohoto utkání a nakonec jsme z Polep přivezly jednoznačnou výhru 4:1. V této sezóně si myslím, že by nebyl zápas, který se nám vyloženě nepovedl. Možná střetnutí prvního kola, kdy jsme ztratily dva body s Chocní, se dá zařadit do kategorie nepovedených. Ale zpětně jsme rády i za ten jeden remízový bod.

Od léta jsou v týmu i tři nové hráčky, jak ty zapadly do kádru a do party?

Jsou to mladé holky, které s dospělým fotbalem neměly žádné zkušenosti. Všechny se dobře začleňují do party, v kabině panuje pohodová atmosféra, která se pak odráží i do výkonů na hřišti.