Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Páteční podvečer zavede Vlašim na půdu Ústí nad Labem

Druhý jarní zápas mají před sebou vlašimští fotbalisté, kteří v rámci 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyrazí již v pátek na půdu ambiciózního celku FK Ústí nad Labem. Družina Ericha Brabce bude bojovat o první jarní body od 18:00.

Středočeský celek jede na horkou půdu Army, která před startem jarní části neoficiálně na tiskové konferenci vyhlásila atak barážových příček. Síly soupeře si je vědom i trenér Vlašimi. “První kolo s Českými Budějovice, druhý zápas v Ústí nad Labem. To pro nás není zrovna lehké vylosování,” prohodil před startem jarní části soutěže trenér Vlašimi Erich Brabec.

Nicméně proti lídrovi tabulky z Českých Budějovic v prvním kole Vlašim neodehrála špatnou partii. Je pravda, že tým od hory Blaník soupeři podlehl 0:1, ale lacino svou kůži nedal. Utkání navíc ovlivnilo do jisté míry i nasazení nové stoperské dvojice, kde vinou zranění v prvním mistrovském utkání nastoupila dvojice Shabanov-Chervak. “Oba hráči spolu hráli poprvé v mistrovském utkání a určitě byla vidět nervozita, která se promítla i do hry,” řekl po utkání s Dynamem trenér Brabec.

Ústečtí vstoupili do jarní části sezóny úspěšně, když v Třinci zařídil výhru 2:1 netradiční střelec – obránce Jiří Pimpara. “Zápas jsme zvládli výsledkově dobře. V prvním poločase jsme byli aktivnější, ve druhém bojovnější a jsme rádi že si odvážíme tři body,” byl spokojen po prvním utkání trenér Army Aleš Křeček.  

Oba páteční soupeři na sebe narazili nejen v podzimním duelu, ale také v zimní přípravě. Zatímco na podzim ve Vlašimi byli úspěšní severočeši po výhře 2:1, tak v lednovém přípravném utkání Vlašim zvítězila 3:1.

Jaký výsledek se zrodí v pátek se dozvíme v 18:00, kdy zápas startuje.