Počtvrté neporaženi, Vlašim – Vyšehrad 3:1

Vložené středeční kolo nabídlo ve Vlašimi souboj domácího celku s beznadějně posledním Vyšehradem. Podle postavení v tabulce vypadala i hra. Obrana Vyšehradu hořela především v prvním poločase jako papír a ze strany domácích to chvílemi vypadalo na festival gólových šancí. Utkání nakonec skončilo výhrou Vlašimi 3:1.

Vlašim – Vyšehrad 3:1 (2:1)

Branky: 3. Červenka, 22. Bassey, 51. Breda - 38. Suchan (z pen.) ŽK: Štochl, Zinhasovič, Křišťan - Alexandr, Kříž, Stropek.
Vlašim: Řehák - P. Breda, Broukal, J. Štochl, Ruml - Jurásek (70. Janda), Křišťan, Zinhasović (89. Zukal), V. Svoboda - Červenka (79. Firbacher), Bassey.
Vyšehrad: Otáhal - Kulig, Suchan (46. Zaradny), Alexandr (64. Vojta), Hezoučký (84. Burda) - Hampl (54. Jakab), Schneider (46. Vejvar), D. Procházka, Kříž - Stropek, Egert.

Od začátku utkání ovlivňoval hru silný vítr, který dělal problémy především při dlouhých a vysokých nákopech. Domácí to tedy zkusili v úvodu kombinací po zemi a hned jim byla odměnou úvodní branka. Po třech minutách hry si počínal důrazně ve vápně Marek Červenka a poté dokázal i přesně zamířit – 1:0. Netrvalo dlouho a mohla přijít druhá branka, ale Fortune Bassey byl tentokrát při střelbě málo důrazný a jeho slabý pokus Otáhal chytil.

Nigerijský útočník však nemusel litovat. Ve 22. minutě pronikl do vápna Ruml a poslal míč do míst, kde stál právě Fortune Bassey a svou střelou překonal brankáře – 2:0. Vlašim pokračovala v aktivní hře a obrana hostí hořela jak papír. Jen díky Otáhalovi však bylo skóre stále stejné. Právě hostující brankář nejprve vyboxoval míč před Štochlem a poté vyrazil tečovanou ránu směřující do sítě. Gólem mohla skončit i akce, kterou opět zakončoval Bassey, ale Otáhal opět ukázal výtečný zákrok.

Osm minut před koncem prvního poločasu přišel rohový kop Vyšehradu a hned z toho byl průšvih pro domácí. Jakub Štochl si podle všeho počínal nedovoleně a nařízený pokutový kop Jan Suchan proměnil – 2:1. Dvoubrankové vedení mohl Vlašimi vrátit David Broukal, ale jeho pokus zastavil na brankové čáře Otáhal.

Do druhého poločasu tedy vstupovali vlašimští pouze s jednobrankovým náskokem a navíc museli hrát proti větru. Právě síly větru v zádech chtěli hosté hned využit a od prvních chvil se snažili být aktivní. Ovšem ani jeden z dvojice rohů úspěch Vyšehradu nepřinesl. To domácím se poštěstilo. V 51. minutě si Petr Breda počkal na ideální místo a čas pro zakončení a zvýšil na 3:1.

Po třetí vstřelené brance se ve Vlašimi odehrála karetní smršť, kdy během dvou minut viděli žlutý trest hned tři hráči. Dále se druhý poločas se nesl v klidnějším duchu a další šance přišly až v závěru zápasu. Nejprve Bassey nechal vyniknout Otáhala a hosté  po jednom rohovém kopu jen těsně minuli Řehákovu branku. Snížení nebylo přáno ani po závaru v pokutovém území, kdy Řeháka zastoupil Broukal. Když neuspěl ani průnik Ladislava Jandy, tak se do konce zápasu skóre již neměnilo. Vlašim tak slavila zisk tří bodů a posun na čtvrté místo v tabulce.