Podruhé doma výhra 4:1!

Druhé domácí utkání mají v nohách fotbalisté Vlašimi, kteří na svém stadionu přivítali jihomoravský celek z Líšně. Vlašim se dostala po brance Rolinka do nepříjemné situace, ale nakonec čtyřmi góly zápas otočila a podruhé zvítězila na domácím trávníku 4:1.

Vlašim – Líšeň 4:1  (1:1)

Branky: 41. Višinský, 47. Zlatohlávek, 52. Alijagić, 90+2. Janda - 32. Rolinek.  ŽK: Zlatohlávek - Stáňa, Málek.
Vlašim: Řehák - Broukal (14. Prebsl), P. Breda, Hošek (73. Sváta), V. Svoboda, Rigo (65. Kozel), Křišťan, Zinhasović (46. Zlatohlávek), Blecha, Višinský, Alijagić (65. Janda).
 Líšeň: Veselý - Pašek, Otrísal (75. Burda), Ševčík, Lutonský, Jeřábek, Stáňa (71. Krška), Málek, Matocha (63. Matocha), Rolinek (63. Bednář), Silný (75. Chwaszcz).

První poločas zahájili domácí aktivně a hned ve třetí minutě to mohlo být 1:0. Vlašim to zkusila po pravé straně a ve vápně se dostal k míči Tomáš Rigo. Jeho rána však byla zablokována a míč tak hosté dokázali odvrátit. Poté přišla nepříjemnost pro domácí, když pro zranění musel střídat stoper David Broukal. Situace se promítla i do hry, kdy se najednou hosté dostávali do nebezpečných situací častěji.

První z nich dokázal uhasit střídající Prebsl, poté se vyznamenal brankář Josef Řehák, ale potřetí již Vlašim nic nezachránilo. Řehák sice ve 32. minutě dokázal vytlačit Martina Rolinka do velkého úhlu, ale i tak se hostujícímu hráči povedlo dostat míč do sítě – 0:1. Blaničtí rytíři byli poté sice častěji u míče, ale do velké šance se ne a ne dostat. Až čtyři minuty před koncem prvního poločasu si přebral míč Denis Višinský, z obránců si udělal tréninkové panáky a přesně zakončil – 1:1.

Do druhého poločasu se rozhodl Martin Hyský poslat Tomáše Zlatohlávka, což se po necelých dvou minutách na hřišti ukázalo jako správný tah. Domácí útočník si udělal prostor ve vápně a dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Netrvalo dlouho a Vlastimil Veselý lovil míč ze své sítě potřetí. Rychlou akci Vlašimi dokázal přesně zakončit Denis Alijagič – 3:1.

Hosté ztratili v ten moment vítr z plachet a Vlašim kontrolovala hru. Oživení přineslo až prostřídání sestavy jihomoravského celku. Marvani dokázali dostat domácí do defenzivy, ale ta si počínala na výbornou a deset minut před koncem mohli domácí svůj náskok zvýšit. Višinský zamířil v nadějné pozici vedle. Gólu se přeci jen diváci dočkali. V nastavení se podařilo uniknout Blechovi, který míč naservíroval na Ladislava Jandu a ten zařídil konečnou podobu výsledku – 4:1.