Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Hyský: Herně to nebylo ono, ale jsme rádi za výhru

Podruhé v letošním ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže se na domácím trávníku představili fotbalisté Vlašimi, kteří dokázali i tentokrát zvítězit před svými fanoušky 4:1. „Ano, máme tři body a jsme za ně rádi, ale herně to nebylo ono,“ přiznal po utkání trenér Vlašimi Martin Hyský. 

„Musím přiznat, že utkání nebylo z naší strany herně povedené, ale samozřejmě jsme rádi za tři body,“ utrousil na začátek svého hodnocení trenér Martin Hyský. „Mužstvo na druhou stranu ukázalo charakter a to, že umí střílet góly. Líšeň byla nepříjemným soupeřem, který byl dobře organizovaný a o to víc mě těší, že kluci dokázali takový zápas zvládnout,“ pokračoval trenér vítězů. Jeho tým zpočátku utkání hýřil aktivitou, ale poté nastal útlum a navíc přišlo zranění stopera Broukala. „Určitě to byla situace, která mužstvo ovlivnila,“ připomněl trenér šance jihomoravského celku krátce po vystřídání.

David Broukal musel dokonce opustit stadion a tržnou ránu mu museli sešívat. „Je to nepříjemné, protože jsme v situaci, kdy ve druhém utkání máme podobně zraněného hráče. Léčení si jistě nějakou dobu vyžádá, aby byl David opět připraven na sto procent,“ uvedl k nepříjemné situaci Martin Hyský. Místo Davida Broukala šel tedy na trávník Filip Prebsl. „Filip naskočil poprvé do druholigového zápasu skoro od začátku. V tréninku se jeví dobře a neměl jsem obavu, když jsme jej posílal na hrací plochu,“ prozradil své pocity při vynuceném střídání vlašimský lodivod. „Je pravda, že v prvním poločase to od něj nebylo stoprocentní, ale ve druhé půli se zlepšil,“ dodal Hyský.

Druhé střídání Vlašimi přišlo během poločasové přestávky a ukázalo se jako klíčové. Na hřiště totiž přišel Tomáš Zlatohlávek, jenž rychlým gólem otočil vývoj zápasu na stranu Vlašimi. „Tomáš Zlatohlávek je výborný hráč, který tam vletěl a splnil přesně to, co od něj očekáváme,“ usmíval se Martin Hyský, jehož svěřenci měli velmi povedený vstup do druhého poločasu. „Klíčovým momentem pro nás bylo, ale vyrovnání před poločasem a poté přišly právě dvě rychlé branky, které překlopily zápas na naši stranu,“ hodnotil vývoj zápasu hlavní trenér aktuálně čtvrtého celku tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Těšit nejen trenéra Vlašimi, ale i fanoušky mohly čtyři vstřelené branky. „Ofenziva je dobrá a jsem rád, že se nám střelecky daří. Na druhou stranu musím přiznat, že máme na to, abychom se herně prezentovali lépe. Především v prvním poločase tam byly zbytečné ztráty a v horkém počasí nás to stálo hrozně sil,“ uvědomoval si negativa z nedělního zápasu bývalý fotbalový obránce.

Vlašim se v pátek vydá k dalšímu utkání do Jihlavy. „Nečeká nás určitě nic lehkého. Jihlava začala sezónu výborně, je to fotbalové mužstvo. Pravda je, že sice dostala v Brně čtyři branky, ale tam to nebude mít lehké nikdo. My určitě do Jihlavy jedeme hrát fotbal a chceme získat tři body,“ uvedl na závěr rozhovoru Martin Hyský.