Aktuality

Aktuální informace a oznámení

PODZIM 2019: Nejlepším střelcem Januška, nejvíce karet má Svoboda

Podzimní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je ukončena a nastal čas pro menší statistické ohlédnutí za uplynulými šestnácti zápasy, které tým od bájné hory Blaník odehrál. Kdo je nejlepším střelcem a kdo má nejvíce karet? 

Šestnáct odehraných utkání přineslo vlašimským fotbalistům celkem čtrnáct bodů, které stačí na aktuální čtrnácté místo v tabulce. S průběhem podzimu v klubu tedy rozhodně spokojenost nepanuje. Bilance čtyř výher, dvou remíz a deseti porážek je vypovídající. 

Úvod do letošní sezóny přitom nenaznačoval to, že přijdou krušné časy. Čtyři body z úvodních dvou utkání však následovala série pěti porážek. Po sedmi zápasech tak lavičku Vlašimi opustil trenér Michal Mašek, kterého nahradil Daniel Šmejkal. Nový trenér zahájil své angažmá výborně a nasbíral ve dvou kolech čtyři body. Následovalo však další vystřízlivění v podobě čtyř porážek. Tým se neprezentoval špatnými výkony, ale srážely jej zbytečné chyby. 

Se závěrem podzimu přišla i dvojice velmi důležitých domácích zápasů. Oba dokázaly vlašimští zvládnout a opustit tak sestupové pozice. Tím tým dokázal získat před zimou více klidu. “Podzim nebyl povedený a nemůžeme být spokojeni. Jsme rádi, že jsme poslední dva domácí zápasy zvládli a získali šest bodů. Ovšem přes zimu nás čeká dost práce,” uvedl trenér Daniel Šmejkal v krátkosti k podzimní části. 

Během odehraných šestnácti zápasů tým nastřílel celkem patnáct branek. Nejvíce jich nastřílel Jiří Januška (4). V závěsu za ním je útočník Oskar Fotr se třemi brankami. Nejvíce minut na hřišti strávil obránce Petr Breda, který odehrál plných 1440 minut. Zkušený obránce tedy nechyběl ani minutu. Jeden zápas musel naopak nuceně vynechat nejtrestanější hráč týmu Václav Svoboda, který viděl šestkrát žlutou kartu. Kartu červené barvy sudí neukázal pro hráče z Vlašimi ani jednou. Zajímavě vyrovnanou bilanci mají brankáři Hugo Jan Bačkovský s Josefem Řehákem. Oba odehráli osm zápasů a vychytali po jedné nule. Více branek však inkasoval Bačkovský – 16. Josef Řehák lovil míč ze sítě jedenáctkrát. 

Nejlepší střelci týmu:

4 góly – Jiří Januška 

3 góly – Oskar Fotr 

2 góly – Václav Svoboda, Ladislav Janda, Lucas Dias 

Nejtrestanější hráči: 

6 ŽK – Václav Svoboda

3 ŽK – Januška, Pilík, Breda, Blecha, Průcha, Broukal

Nejvíce odehraných minut: 

1440 – Petr Breda 

1428 – Ladislav Janda

1395 – David Broukal

KOMPLETNÍ STATISTIKY NALEZNETE ZDE.