Podzim jsme zakončili výhrou!

Podzimní část sezóny zakončili fotbalisté Vlašimi domácí výhrou nad svým soupeřem z Karviné. Tři důležité body zajistil rozhodujícím gólem Solomon John. Vlašim zůstala po šesté v řadě neporažena a odrazila se na 12. příčku tabulky.

Vlašim – Karviná 2:1 (1:1)

Branky: 7. Hošek, 75. Solomon – 21. D. Krčík. ŽK: Onije - Krčík, Zedníček. ČK: Krčík (Karviná). Diváci: 402.
Vlašim: Vágner - Hošek, Halinský, Lehoczki, Heppner - Suchan (C) - Solomon (90+3. Ugwu), Onije, Rigo, Smejkal - Horský (69. Toula).
 Karviná: Neuman - Mikuš, D. Krčík, Soukeník, Cienciala (65. Rezek) - Budínský (C), Žák - Memić (76. Bartl), Málek (76. Šindelář), Zedníček (82. Ezeh) – Durosinmi.

Vlašimští vstoupili do zápasu velmi aktivně a v sedmé minutě se dostali do vedení. Suchan rozjel rychlý protiútok přihrávkou na Johna Solomona. Ten dotáhl míč k šestnáctce a posunul jej ještě na Michala Hoška, který přízemní střelou poslal míč do sítě 1:0. Netrvalo dlouho a aktivní domácí celek mohl přidat druhý gól. Nejprve netrefil branku v dobré pozici Smejkal a poté vytáhl výborný zákrok proti Suchanovi brankář hostí.

Hosté byli v úvodu utkání slabším týmem, ale přeci jen si dokázali vybojovat svou šanci, kterou dokázali zužitkovat. Po rohovém kopu se dokázal prosadit Dávid Krčík – 1:1. Domácí jen nevěřícně kroutili hlavou a litovali svých neproměněných šancí. Chytat za hlavu se mohli vlašimští ještě před přestávkou, když po přímém kopu vypálil z dobré pozice Rigo, ale pohotový brankář Neuman opět podržel svůj tým.

Po změně stran přišla další obrovská šance aktivně hrající Vlašimi. John předložil míč přímo na kopačku Jana Suchana, který v obrovské šanci neproměnil. Po hodině hry mohli hosté zvrátit vývoj utkání na svou stranu, ale míč mířící do branky nakonec domácí dokázali odklidit do bezpečí. O tři minuty později zazlobil opět Jan Suchan, ale při pokusu o obstřel brankáře minul.

O chvíli později opět úřadoval hostující brankář, který vytáhl pokus Johna nad břevno. V 73. minutě přišel důležitý okamžik, když druhou žlutou kartu obdržel Dávid Krčík a hosté šli do deseti. Netrvalo dlouho a domácí svou přesilovku dokázali využít. Onije našel v pokutovém území Solomon John a svou střelou do protipohybu brankáře dal domácím vedení – 2:1.

Závěr zápasu už patřil domácím, kteří kontrolovali hru a dostávali se i do šancí. Dvakrát se snažil zakončovat Suchan, ale ani jednou neuspěl. V samém závěru ještě mohl přidat druhou branku Solomon John, ale radost mu překazil Neuman. Vlašim tak dokázala v posledním podzimním utkáním zvítězit a díky tomu se vyhoupnout na 12. pozice, kde i přezimuje.