Mládež

Aktuality z mládeže

Přípravka U10 ve Valašském Meziříčí brala druhé místo!

Víkend 18. a 19. dubna patřil ve Valašském Meziříčí turnaji malých fotbalistů U10, na kterém se představilo celkem dvacet čtyři fotbalových klubů z České republiky a Slovenska. Zástupce na turnaji měli i fotbalový klub z Vlašimi. V silné konkurenci se nakonec mladým talentům z pod Blaníka povedlo obsadit druhé místo.

Do turnaje jsme vkročili víc než dobře, když jsme deklasovali FŠ Roberta Hanka 10:0. Následoval zápas s dobře známým soupeřem Viktorkou Žižkov, ale i tam jsme si počínali dobře a vyhráli 5:0. Naopak zápas s Jičínem byl o našich neproměněných šancích a jak to tak bývá, když se několik šancí nepromění, udeřil soupeř a my jsme se i díky špatnému řešení herních situací zmohli jen na vyrovnání na konečných 1:1. Zápas s Domino Bratislava jsme výsledkově zvládli, ale obraz hry byl stejný, jako předešlé utkání, neproměněné šance a  tak konečný stav 2:1 pro nás. Poslední zápas ve skupině s domácím Valmezem a jejich I. mužstvem byl pro diváky velmi pohledný, hrálo se útočně výsledek 6:4 a naše vítězství bylo spravedlivé. Vyhráli jsme tak základní skupinu A se 13 body z 15 možných a skóre 24:6 postoupili tak z prvního místa do druhého dne.

Naše výsledky v základní skupině A byli následující:

 • FC Graffin Vlašim x Fotbalová škola Roberta Hanka (SK)-  10:0 (Říha 2, Rytina 2, Filip 2, Zachoval 2, Pajk 2)
 • FC Graffin Vlašim x FK Viktoria Žižkov  –  5:0 (Říha 3, Cettl 2)
 • FC Graffin Vlašim x FK Nový Jičín  –  1:1 (Cettl )
 • FC Graffin Vlašim x Domino Bratislava (SK)-  2:1 (Pajk, Rytina)
 • FC Graffin Vlašim x TJ Valašské Meziříčí I.-  6:4 (Rytina 4, Říha, Cettl)

Druhý den se všech 16 postoupivších týmů rozdělilo do 4 čtvrtfinálových skupin (E, F, G, H) po 4 s tím, že postup do semifinále a tedy do dalších bojů o medaile, mají zajištěn jen vítězové skupin. Nám jako vítězi základní skupiny E systém přiřadil pro čtvrtfinále postupně čtvrtý tým ze skupiny D – FK Příbram který jsme celkem s přehledem porazili 4:0, dále třetí tým ze skupiny C – MFK Frýdek Místek který jsme dostali rychlými brankami na kolena a vítězství 5:1 si pohlídali a nakonec druhý tým ze skupiny B – FC Zbrojovku Brno. Zbrojovka byla v tu chvíle na tom stejně bodově, porazila jak Příbram tak Frýdek a pokud by porazila i nás, šla by do semifinále, případná remíza hrála pro nás. Utkání jsme zvládli a vyhráli ho 3:1. To, jak kluci zvládli čtvrtfinále, s jak velkým přehledem hráli proti soupeřům zvučných jmen nás trenéry utvrdilo v tom, že můžeme pomýšlet na medaili. Vyhráli jsme čtvrtfinálovou skupinu E s 9 body z 9 možných a skórem 12:2.

Naše výsledky ve čtvrtfinálové skupině E:

 • FC Graffin Vlašim x FK Příbram – 4:0 (Říha 2, Vopálka, Toula)
 • FC Graffin Vlašim x MFK Frýdek Místek –  5:1 (Říha 2, Rytina 2, Vopálka)
 • FC Graffin Vlašim x FC Zbrojovka Brno –  3:1 (Říha 2, Cettl)

Do semifinále postoupili a vítězi skupin se tak stali:

 • E skupina – FC Graffin Vlašim (Příbram, Frýdek, Zbrojovka)
 • F skupina – SK Sigma Olomouc I. (Slovan, Domino, Olomouc II.)
 • G skupina – AC Sparta Praha (Dukla, Petržalka, Žižkov)
 • H skupina – FC Baník Ostrava (Svratka Brno, Val.Meziříčí, Hlučín)

FC Graffin Vlašim x SK Sigma Olomouc I. –  4:2 (Říha 2, Filip 2)

V semifinále jsme se utkali s týmem SK Sigma Olomouc I.

Sigma šla rychle do vedení, ale to bylo na dlouho vše, branky jsme stříleli my a skóre jsme postupně navýšili na 4:1. V závěru Sigma jen korigovala na konečných 4:2 pro nás a šlo se do finále.

FC Graffin Vlašim x AC Sparta Praha  –  2:3 (Říha, Cettl)

Ve finále jsme hráli proti Spartě, která porazila v druhém semifinále Baník 4:0.

Finále bylo utkáním týmů, které doposud jen jednou remizovali, jinak vyhráli všechna svá utkání a sklidilo od početného publika velký potlesk. Vedení na 1:0 se ujala Sparta a byla v tu chvíli dost nahoře, naše pokusy likvidoval jejich výtečný brankář. I tak jsme vyrovnali na 1:1. Zlom ve finále přineslo neproměnění naší loženky a v podstatě z protiútoku jsme dostali na 2:1. Do konce zbývalo sotva 5 minut bylo z kluků cítit, že mají na vyrovnání bohužel jsme dostali na 3:1. Jiskřičku naděje jsme vykřesli minutu před koncem gólem na 3:2, a když jsme v samotném závěru, a v poslední šanci utkání netrefili odkrytou branku, odešli jsme prvně v turnaji poraženi, ale se vztyčenou hlavou.

Závěrem chci poděkovat všem klukům a Zuzce za to, jak turnaj odehráli. Je na nich vidět chuť do fotbalu a i to, že dokážou v tak velké konkurenci zúročit nabyté zkušenosti, návyky a fotbalové dovednosti. Velký podíl na úspěších má to, že je to vynikající parta a i tento výsledek jen navázal na předchozí úspěchy. Nebojím se říct, že jsme opravdu vyspělý tým, se kterým se v této kategorii můžeme pyšnit. Jsem přesvědčen, že jsme našemu Vlašimskému fotbalu udělali i na Moravě velmi dobré jméno.

V naší brance se zabydlel Honza Kotora a nejen jeho nové rukavice mu přinesli dobrou formu. Zuzka, Šimon, Petr a Žovka se zhostili role obránců znamenitě. Cettlík a Ferda jako středoví hráči se velkou měrou podíleli na tempu a myšlence naší hry. Vopy, Pajky, Štěpy a Mašinka jako útočníci dokázali zabrat v pravý čas byli nápomocni našemu dobrému výsledku.

Zvláštní poděkování patří tentokrát i rodičům, kteří si svým fanděním získali i pořadatele, protože od nich obdrželi i cenu pro nej fanoušky.

Celý nedělní odpolední program sledoval i trenér národního mužstva pan Pavel Vrba, který na závěr klukům předával medaile a byl velmi ochotný jak ke společným fotkám, tak i k podpisu v podstatě čehokoli. Musím tady i zmínit úsměvnou příhodu s panem Vrbou. Když nám předával medaile, tak náš brankář Honza Kotora mu říká „trenére, kdyby Petr Čech nemohl, tak mi zavolejte“. Pana Vrbu to pobavilo a nezapomněl Honzovi připomenout, že si k tomu musí pořídit přilbu.

Hráči FC Graffin Vlašim: Cettl Martin, Fialová Zuzana, Kameník Šimon, Zachoval Matěj, Toula Petr, Jan Kotora, Vopálka Filip, Pajk Lukáš, Štěpán Filip, Říha Ferdinand, Rytina Jan.

Trenéři FC Graffin Vlašim: Kotora Petr, Filip Miloš.

Získaná ocenění pro FC Graffin Vlašim:

 • II. místo z 24 týmů
 • Říha Ferdinand – nejlepší střelec turnaje (vyhlášen pořadateli)
 • Kotora Jan – nejlepší hráč mužstva (vybrán fanoušky)
 • Nejlepší fanoušci – (vyhlášeni pořadateli)

Připravil: Petr Kotora