Mládež

Aktuality z mládeže

Vlašimská přípravka U9 na turnaji v Poříčí

Vlašimská přípravka FC Graffin Vlašim U9 se v neděli 19. dubna v Poříčí nad Sázavou zúčastnila kvalifikačního turnaje na neoficiální „mistrovství ČR klubů“ Ondrášovka Cup. Přihlášeno bylo sedmnáct týmů, a protože se hrálo systémem každý s každým, tak kluky čekalo šestnáct zápasů.

Každé utkání trvalo 11 minut, takže kluci prověřili hlavně fyzičku. Turnaj měl rychlý spád, prodlevy byly minimální. Kluky ráno zaskočil především mokrý nerovný terén a trvalo jim než se s ním a i s chladným počasím vyrovnali.

Z pěti zápasů se silnými soupeři, kluci bohužel chybovali v koncovce a i jim trošku chybělo štěstí, protože to byly remízy i prohry pouze o jednu branku, odešli s dvěma prohrami a třemi remízami. A pak už začala jízda jedenácti výher. I když byla Vlašim jediným týmem, který porazil celkového vítěze Chrudim, tak to na celkové vítězství a postup do hlavní soutěže bohužel nestačilo.

Kluci skončili na krásném třetím místě se stejným bodovým ziskem jako druhá Viktoria Žižkov. Pro kluky to bylo další srovnání nejen herního projevu, vůle a disciplíny, ale také zážitek z velkého turnaje.

Sestava Vlašimi na turnaji: Tomáš Benda, Viktor Liška, Matěj Liška, Jiří Filip, Dominik Kudrna, Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Pavel Tomčala, Jonáš Zavadil a Ondřej Krucký.