První porážka v přípravě! Ml. Boleslav – Vlašim 3:0

Ve třetím přípravném utkání narazili fotbalisté Vlašimi na silného soupeře. Byla jím prvoligová Mladá Boleslav, která ve nejvyšší soutěži atakuje přední příčky tabulky. Tým trenéra Šmejkala nakonec odjížděl s porážkou 0:3. Boleslavští o své výhře rozhodli díky podařenému vstupu do utkání.

FK Mladá Boleslav – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:0 (2:0)

Branky: 7. Hönig (z pen.), 10. Křapka, 85. Blazko.

Sestavy: Mladá Boleslav: Mikulec – Křapka, Glöckner, Rudzan, An Jue Joon (56. Moravčík) – Grigoryan (67. Bejbl), Hampl, Hönig (46. Dib), Auer (46. Shkyria) – Provazník (71. Komma), Choi Se Jun (56. Blazko).

Vlašim: I. poločas: Řehák – Hašek, Štochl, Broukal, Vondra – Janda, Breda, Komárek, Vrána – Dohnalík, Dias. II. poločas: Bačkovský – Kadlec Mil., Hašek, Broukal, Kadlec J. – Sváta – Bulíř, Januška, Svoboda, Plachý – Fotr.

Utkání nezačali vlašimští dobře. Pár minut po zahájení zápasu přišel nedovolený zákrok ve vápně a díky proměněnému pokutovému kopu šli ligisté do vedení- 1:0. Netrvalo dlouho a domácí se radovali podruhé. Dobře zahraný rohový kop nakonec dokázal využít Křapka – 2:0. I Vlašim se dostala ke slovu, ale její standardní situace snížení nepřinesly. Podobně si ve zbytku poločasu vedli i domácí. Skóre se tak do změny stran nezměnilo.

Po přestávce se hosté dostali ke dvěma velmi nebezpečným pokusům, ale výtečnými zákroky podržel svůj tým mladoboleslavský brankář. Dobře si domácí brankář počínal i po rychlém přečíslení Vlašimi. Udeřit tak mohli domácí, ale nastřelili pouze tyč. Vlašimi také nebylo přáno, když samostatnou akci vychytal Mikulec. V samotném závěru zápasu se skóre přeci jen měnilo. Centr uklidil do sítě Blazko – 3:0.