První přípravu Vlašim v hustém sněžení zvládla

První přípravné utkání mají za sebou fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim. V sobotu dopoledne za hustého sněžení přivítal výběr trenéra Martina Haška na umělé trávě třetiligové Jirny.

FC Sellier & Bellot Vlašim – SK Jirny 9:1 (5:0)

Zápas se odehrával na těžkém terénu. Hrací plocha kvůli neustávajícímu sněžení pokryta vrstvou sněhu a místy byl umělý povrch i mírně namrzlý. Klimatické podmínky se podepsaly i na kvalitě zápasu. V úvodu si hráči chvílemi museli připadat jako baletky, když se snažili zjistit, co si mohou na těžkém terénu dovolit. Postupem času si oba celky navykly na těžké podmínky a jako první mohli udeřit hosté, ale Hrušku vychytal Nguyen. Vlašim se rozjela po půlhodině hry. Jako první zamířil přesně do sítě Tusjak, kterého do přestávky napodobil ještě Jeslínek, Wiesner, Hadaščok a Janda. Vlašim tedy do poločasové přestávky vedla 5:0 a to ještě Filip Hašek nastřelil tyč.

Do druhého poločasu vstoupily oba celky s několika změnami v sestavě. Lépe se s prostřídáním vypořádali domácí, když Janda ideálně našel Hadaščoka a ten zamířil přesně. Hosté se dočkali díky pokutovému kopu snížení. Závěr zápasu však opět vyšel domácím na jedničku a hráči v modrém nasázeli so sítě soupeře další tři branky – 2x Jícha a 1x Jíra.

Branky: 40. a 50. Hadaščok, 76. a 80. Jícha, 30. Tusjak, 32. Jeslínek, 34. Wiesner, 36. Janda, 79. Jíra – 58. Melechovský (z pen.)

Sestava Vlašimi: Nguyen – Wiessner, Kulhánek, Breda, Vrána, Jeslínek, Hadaščok, Štochl, Hašek, Janda, Tusjak
Střídali: Kadlec, Jíra, Jícha, Le Giang.