Aktuality

Aktuální informace a oznámení

První utkání přineslo těsnou porážku na půdě favorita

Dohrávku odloženého utkání 1. kola FORTUNA_NÁRODNÍ LIGY mají za sebou fotbalisté Vlašimi. Na půdě favorita z Hradce Králové tým vedený Danielem Šmejkalem dlouho odolával, ale nakonec odjížděl s prázdnou. Vítěznou branku východočeského celku vstřelil šest minut před koncem Jan Král.

Hradec Králové – Vlašim 1:0 (0:0)

Branky: 84. Král. ŽK: Leib, F. Novotný, Král  – Firbacher, Breda. Rozhodčí: Petřík – Hurych, Mojžíš.

FC Hradec Králové: Vízek – Leibl (79. Urma), Král, F. Čech, Mejdr (70. Donát) – Jukl, J. Rada – F. Novotný (70. Záviška), P. Dvořák, Vlkanova (C) (88. Prekop) – Vašulín.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl, Broukal, Ruml – V. Svoboda, Blecha, Průcha, Dias (80. Daniel Kozel) – Janda (87. Diamé), Firbacher (67. Vrána).

Hradečtí byli od úvodních minut utkání aktivnější a snažili se jít brzy do vedení. Jejich tempo a snaha směrem dopředu se tak postupem času zvyšovala a netrvalo dlouho, když se poprvé mohlo měnit skóre. Po přihrávce na hranici malého vápna zakončoval Dvořák, první úspěšný zákrok si však připsal brankář Vlašimi Řehák. Stejně tak i o pár minut později, kdy perfektně vytáhl přímý kop Rady.

Kolotoč šancí domácích pokračoval, vždy však byl připravený Řehák, nebo někdo z hostujících obránců. A tak mohl klidně udeřit i další hradecký hráč, akorát v dresu hostů, jelikož na hostování právě do Vlašimi odešel Firbacher. Ten mohl do zápasu nastoupit a málem i trestat, prudkou hlavičku z hranice penalty ale skvěle vyškrábl Vízek.

Druhý poločas začal opět snažením Votroků. Znovu se ovšem ve skvělém světle ukázal Řehák, který si nejprve počkal na Vašulína a poté i na hlavičku Dvořáka. Snahu Hradce konečně udeřit dokazuje i číslo rohových kopů, ze svého 13. v zápase Hradec v 84. minutě vytvořil před brankou Středočechů takový závar, až ho nakonec zužitkoval v dorážku do sítě Jan Král, který ukončil hradecké trápení v gólových šancích.

Vlašim to nevzdala a v nastavení klidně mohla vyrovnat. Perfektní obstřel hostujícího Bredy proletěl kolem všech domácích hráčů i brankáře Vízka, jenomže se od levé tyčky v šibenici odrazil do břevna a následně ven z pokutového území. Východočeši tak hubené vedení nakonec už nepustili a do nové sezony vstoupili výhrou 1:0.

(zdroj: fnliga.cz)