Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim se chystá na domácí premiéru!

Premiérové domácí utkání nového ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže čeká v neděli 30. srpna fotbalisty FC Sellier v Bellot Vlašim. Soupeřem středočeskému celku bude tým FK Ústí nad Labem. Výkop zápasu je stanoven v 17:00 na hlavním stadionu v Kolárově ulici. Všichni fanoušci jsou pochopitelně zváni. 

„Cíl do utkání s Ústím je pro nás jasný – zvítězit,“ odpověděl trenér Vlašimi Daniel Šmejkal s úsměvem stručně na tradiční otázku ohledně cílů do zápasu na domácí půdě. „Samozřejmě se na utkání připravujeme zodpovědně a nechceme soupeře rozhodně podcenit. Stojí proti nám kvalitní soupeř, který svou kůži jistě nedá lacino,“ pokračuje se vší vážností lodivod Vlašimi.

Vlašimský tým měl komplikovaný vstup do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Těsně před utkáním v Hradci Králové došlo v týmu od hory Blaník k výskytu onemocnění koronavirem. „Samozřejmě nám to narušilo rytmus, ale nemá cenu to řešit. Je to nová situace, na kterou si budeme muset navyknout a dokázat jí čelit. Není to samozřejmě optimální, ale co naděláme,“ popisuje situaci kolem posunutí úvodního utkání v Hradci Králové trenér Šmejkal.

Po novém testování týmu se zápas mohl odehrát v náhradním termínu a ze všeho nakonec byla těsná výhra favorizovaného Hradec Králové 1:0. „Musím říci, že jsme neměli špatný vstup do utkání. Poté přišla pasáž hry, která od nás nebyla ideální. Před poločasem jsme se probudili, ale v druhé polovině zápasu byl Hradec jasně lepším týmem a musím uznat, že zaslouženě zvítězil,“ hodnotil premiéru svého celku Daniel Šmejkal. Do nedělního utkání proti ústecké Armě tak Vlašim vstupuje s nulou na kontě bodů.

Severočeský celek v prvním utkání premiérový bod získal. V derby s Varnsdorfem uhrál bezbrankovou remízu. „Asi jsme možná všichni čekali více, ale byl to náročný zápas v těžkém počasí,“ hodnotil krátce zápas nový trenér Ústí Jiří Jarošík na webu fnliga.cz a pokračoval: „V dalším utkání musíme navázat na výkon z posledních třiceti minut s Varnsdorfem, kdy se mi líbil náš herní projev.“ Právě Jiří Jarošík by se svým týmem rád navázal na dobré výkony svého celku z minulosti.

K dispozici má prozatím tento kádr: 

 

Kádr FK Ústí nad Labem:
Brankáři: David Němec, Marián Tvrdoň.
Obránci: Bohumil Hudec, Vojtěch Brak, Daniel Chodora, Michal Bílek, Matyáš Písačka, Marek Strada.
Záložníci: Jan Peterka, Karel Jakš, Jiří Miskovič, Václav Prošek, Petr Hampl, Adam Černý, Jakub Emmer, Martin Jirkovský, Adam Čičovský.
Útočníci: Vojtěch Šilhan, Matěj Koubek, Vasil Kušej.