První výhra v přípravě, Vlašim – Benešov 4:2

Třetí přípravné utkání přineslo fotbalistům z Vlašimi první výhru letošní zimní přípravy. Výhra se však nerodila vůbec lehce. Vlašim v úvodu dvakrát inkasovala, ale postupem času dokázala místy i vyhrocený zápas s Benešovem vyhrát 4:2.

Vlašim – Benešov 4:2 (2:2)

Branky: 24. a 76. Rigo (z pen.), 34. Musil, 71. Horský – 9. a 17. Sládek. ŽK: 1:2.

Sestavy: I. poločas: Kolář – Janda, Krunert, Halinský, Heppner – John, Křišťan, Musil, Rigo, Smejkal (32. Horský) – Svoboda. II. poločas: Kolář – Vala, Křišťan, Zinhasovič, Horský – Šimeček, Suchan, Pejša, Rigo, Beránek – Toula.

Benešov: Schummer – Stejskal, Vosáhlo, Filip, Havel, Dušek, Kulhavý, Sládek, Kacafírek, Mareš, Bílek. Střídali: Stareček – Nazarenko, Vrňák, Tomek, Roháč, Matoušek, Čížek, Kubiš.

Utkání začali aktivněji hosté z Benešova, kteří se dostali do první vážnější šance zápasu v šesté minutě, kdy musel střelu zpoza vápna krotit Marek Kolář. Ten si s nebezpečnou střelou zpoza vápna dokázal poradit, ale o pár chvil později se jen marně ohlížel za střelou Martina Sládka, jenž poslal hosty do vedení – 0:1. Nevydařený vstup do utkání podtrhla 17. minuta. Zkušený Mareš vyslal míč na Sládka, který střelou na vzdálenější tyč zvýšil náskok rivala – 0:2.

Vlašim se po dvoubrankové smršti oklepala a postupem času získávala půdu pod nohama. Vše vygradovalo přečíslením po dvaceti minutách hry, ale Svobodovi do zakončení nakonec dokázal zasáhnout obránce. O pár chvil později získal míč Smejkal a pronikl do vápna, kde byl nemilosrdně sestřelen a následný pokutový kop proměnil Tomáš Rigo – 1:2. O deset minut později ranou zpoza vápna vyrovnal skóre utkání Lukáš Musil – 2:2.

Po změně stran došlo v obou týmech k prostřídání sestavy a lépe si vedla ta vlašimská. Skóre mohl otočit Jan Suchan, který ale nařízený pokutový kop neproměnil. Hosty zachránila i tyč! Litovat však Vlašim nemusela. Za svůj výrazně zlepšený výkon byli hráči v bílém odměněni. V 71. minutě nacentroval do vápna Šimeček a jeho nabídku využil Filip Horský – 3:2. Definitivní klid na domácí kopačky přinesla přesná trefa Tomáše Riga ze 76. minuty – 4:2. Vlašim tak mohla po konečném hvizdu slavit první výhru v přípravě.