Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Binder: Jsem rád za šanci být ve Vlašimi

Během zimní přípravy Vlašim hledala i novou posilu do realizačního týmu. Po konci asistenta trenéra Matěje Laži hledalo vedení a hlavní trenér novou alternativu na tuto pozici. V hledáčku se ocitl Dušan Binder ze Slovenska, který nakonec ve Vlašimi zakotvil. „Jsem rád za příležitost být tady ve Vlašimi,“ uvedl v rozhovoru pro náš web rodák ze Zvolena.

Dušane, jak se vlastně odehrál váš příchod k nám do Vlašimi?

S trenérem Martinem Hyským jsme se trochu znali z fotbalového prostředí, ale spíš od vidění. Po skončení mého angažmá v ligovém týmu MŠK Žilina, jsem od ledna hledal možnost se znovu realizovat jako trenér i kvůli profi licenci, kterou v současné době dodělávám. Martin Hyský pak dostal reference od mého šéfa vzdělávání, proto jsme se nakonec sešli a měli dlouhý rozhovor o fotbale a práci tady ve Vlašimi. Nakonec si to všechno sedlo a musím hodně poděkovat především panu Lajdovi za tuhle možnost.

Zkuste se fanouškům představit. Odkud pocházíte a jaké byly vaše fotbalové kroky?

Pocházím ze středního Slovenska z města Zvolen, kde jsem i hrál, ale moc daleko jsem to nedotáhl. Brzo jsem i kvůli zdravotním problémům s kolenem přestal. Poté jsem odešel pracovat do Anglie a tam se začal trenérsky vzdělávat. Mezitím jsem se vrátil na chvíli domů do Zvolena trénovat žáky. Následovala cesta do USA, zpět do Anglie do akademie Port Vale a nakonec velká životní výzva a tou byla práce pro Manchester City v Číně. Po návratu z Číny jsem se s rodinou usadil tady v Čechách. Postupně jsem trénoval dorost na Admiře a Dukle. Později jsem se již přesunul k chlapům a trénoval divizní Kladno. Od minulého léta jsem dostal příležitost dělat asistenta u mužů Jardovi Hynkovi v MŠK Žilina, zde jsem skončil teď v zimě a vrátil se s rodinou zpátky do Čech. A nyní jsem moc rád za příležitost být tady ve Vlašimi.

S týmem jste od poloviny února. Jak se vám zatím ve Vlašimi pracuje a co je vlastně náplní vaší práce?

Myslím, že všichni mě přijali skvěle od realizačního týmu, až po hráče, majitele a sportovního ředitele Jana Jíchu. Tedy alespoň si to myslím (směje se). Myslím, že ve Vlašimi je obrovský hráčský potenciál a když vidím, jak kluci a všichni kolem makají a pracují na tom, aby byli úspěšní, tak věřím, že to přijde a já k tomu chci pomoci co nejvíc. Jelikož umím dobře anglicky, tak budu hodně spolupracovat s cizinci, které máme v našem týmu a budu takovým pojítkem mezi nimi a trenérem. Samozřejmě jim budu pomáhat i s adaptací. V realizačním týmu chce každý pomoci k dobrým výsledkům a hlavnímu trenérovi co nejvíc, a proto hodně věcí řešíme společně. S trenérem jsme se domluvili, že na trénincích i v zápase budu víc vnímat obrannou fázi a s tím i přípravu na nejbližšího soupeře.

Máte za sebou první mistrovské utkání, které jste na půdě Líšně prohráli 0:2. Jak zápas hodnotíte?

Škoda, že jsme zápas nezvládli za tři body a prohráli, i když jsme byli víc aktivní na míči a v prvním poločase měli i slibné šance Solomona a Svobody. Soupeř dostal možnost pokutového kopu, který proměnil, a to ho dostalo z ničeho nic do zápasu. Ve druhém poločase byli domácí ze začátku aktivní a měli pár šancí. Při druhé brance jsme zaváhali v rozehrávce, soupeř se dostal do našeho pokutového území, my prohráli dva souboje a nepokryli střílejícího Šumberu. Pak jsme se znovu tlačili do vápna soupeře, hráli na míči a vytvářeli si pološance. Jednu velikou měl Musil, kde ho vychytal dobře brankář Líšně. Chtělo to být možná ještě víc hladový po gólu. Určitě je to škoda, ale jdeme dál a soustředíme se na nejbližší zápas.

Právě následující zápas vás doma čeká Sparta B. Jaký zápas očekáváte v sobotu ve Vlašimi?

Očekávám dobrý zápas. Sparta má mladé běhavé hráče, jsou aktivní na míči a chtějí se ukázat pro áčko. Náš cíl je jasný, chceme vyhrát! Když vidíme jak kluci skvěle pracuji na tréninku, tak to chce už přetavit jenom v zápase. Příprava byla dobrá, ale dobrou formu je potřeba předat i do mistrovských zápasů a teď doma proti Spartě máme tu šanci. My hráčům věříme, a doufáme, že budeme společně úspěšní a odměnění za tu pracovitost.

foto: Ondřej Jícha, Benešovský deník.