Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Rozhovor s trenérem Danielem Šmejkalem

Sobotní utkání na hřišti Prostějova mělo pro vlašimské fotbalisty příchuť vítězství a díky vydařené sérii tří zápasů bez porážky se středočeský celek v tabulce posunul na průběžné šesté místo. „S výhrou i sérií jsme samozřejmě spokojeni, ale musíme pracovat dál, protože nás čeká další kvalitní soupeř z čela tabulky,“ řekl v rozhovoru Daniel Šmejkal.

Duel na Hané se pro Vlašim nezačal ovšem vyvíjet ideálně a jako první šli do vedení domácí, ale hosté zbraně nesložili a nakonec slavili výhru. „Se ziskem tří bodů jsme pochopitelně spokojeni,“ řekl úvodem trenér Vlašimi Daniel Šmejkal. „Stál proti nám kvalitní soupeř a určitě jsem i rád za to, že se nám podařilo vstřelit hned pět branek,“ usmíval se spokojeně lodivod Vlašimi a vzpomínal, kdy se to jeho týmu povedlo naposledy. „Tuším, že se nám to povedlo na začátku sezóny proti Ústí naposledy,“ věděl správně hlavní trenér aktuálně šestého celku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY . „Na druhou stranu jsme třikrát inkasovali, což není příznivé a na defenzivě musíme zapracovat,“ našel negativa na sobotním utkání v Prostějově.

Jeho tým na hřišti soupeře za stavu 2:2 inkasoval potřetí, ale tentokrát branka nebyla uznána. „Situace z mého pohledu od střídaček nebyla dobře viditelná a ani video mi neukázalo, kde byla pravda. Budu tedy věřit verdiktu rozhodčí,“ okomentoval jedinou spornou situaci duelu Daniel Šmejkal, jehož tým potřetí v řadě dokázal bodovat a v tabulce se posunul výš. „Jsme rádi, že se nám po úvodním neúspěchu podařilo uhrát tuhle sérii, ale musíme pracovat dál, protože v neděli nás čeká další těžký zápas proti Líšni,“ uklidňuje euforii Šmejkal. „Máme před sebou ještě deset zápasů a budeme se snažit nasbírat co nejvíce bodů,“ dodal.

Další kladnou zprávou pro realizační tým Vlašimi je střelecká forma, kterou vládne Fortune Bassey. Nigerijský forvard, který v zimě přišel do Vlašimi, se prosadil ve třech utkáních v řadě. „Určitě je dobře, že se Fortun dokázal prosadit, protože než přišel do Vlašimi, tak rok pravidelně nehrál. Pro nás je zatím přínosem a doufám, že nám ještě nějakým gólem pomůže,“ je spokojen šéf vlašimské lavičky, který do základní sestavy začal pravidelně nasazovat i další zimní posilu Matěje Juráska. „Matěj si počínal už v prvním utkání, kdy odehrál pětadvacet minut, zajímavě a já si myslím, že se jedná o talentovaného a šikovného hráče,“ poznamenal na adresu další posily Daniela Šmejkal, který na začátku týdne řeší drobné zdravotní trable některých hráčů. „Máme drobné potíže u některých hráčů, ale do zápasu je ještě daleko, abychom dělali nějaké závěry,“ uzavřel rozhovor vlašimský kormidelník.

PARTNEŘI FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM: