S Varnsdorfem smírně

Utkání 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a severočeským Varnsdorfem nabídlo zajímavou podívanou. Domácí se dokázali dvakrát dostat do vedení, ale oba celky se nakonec rozešly smírně.

Vlašim – Varnsdorf 2:2 (2:1)

Branky: 5. Horský, 45+2. Rigo - 21. Schön, 72. Zbrižek. ŽK: Nogha - Rudnytskyy, Richter. Diváci: 290.
Vlašim: Vágner - Vala (61. Onije), Halinský, Nogha, Heppner (78. Diao) - John, Křišťan, Suchan, Rigo, Horský - Biegon (78. Janda).
 Varnsdorf: Sirotník - Kouřil, Bláha, Kubista, Ondráček (68. Zbrožek), Richter, Rudnytskyy (C) (61. Osmančík), Samko (61. Dufek), Švanda (82. Kurka), Tanko, Schön (68. Ludvíček).

Vlašim vstoupila do utkání bez vykartovaného Smejkala a Svobody. Naopak do sestavy se vrátila čtveřice Rigo, Horský, Halinský a Vágner. A právě Matyáš Vágner byl na začátku zápasu v nepříjemné situaci, když na něj postupoval sám Tanku. Hostující fotbalista však branku netrefil a domácí mohli být v klidu. Naopak sami se mohli dostat do vedení, když na druhé straně hřiště pláchl s míčem Solomon John. Ovšem ani domácí fotbalista skóre neotevřel.

To se povedlo až po čtvrthodině hry. John odcentroval míč do vápna, kde na zadní tyči číhal Filip Horský a ten již věděl, kam usměrnit míč – 1:0. Ovšem z vedení se svěřenci Martina Hyského neradovali moc dlouho. Ve 21. minutě naservíroval míč Tanku na Patrika Schöna, který překonal Vágnera – 1:1. Rados severočeských fotbalistů o pár chvil později umocnilo odpískání pokutového kopu. Kouřila však vychytal Vágner a skóre se neměnilo. Už to vypadalo na remízový první poločas, ale v nastaveném čase se do míče zpoza vápna opřel Tomáš Rigo a vymetl šibenici hostující svatyně – 2:1.

Ve druhém poločase utkání byl k vidění celkem vyrovnaný fotbal, který doprovázela řada soubojů. Zhruba dvacet minut před koncem zápasu zahrávali hosté rohový kop a míč propadl na Kristiana Zbrožka, který zařídil vyrovnání – 2:2. Hosté po vstřelené brance ožili a cítili šanci na obrat, ale skóre se již do konce zápasu nezměnilo. Vlašim se tak rozešla s Varnsdorfem smírně a v dalším utkání se představí na hřišti Příbrami.