Soustředění zakončila Vlašim výhrou

Soustředění v Nymburku, které absolvovali fotbalisté Vlašimi v tomto týdnu, zakončili výhrou nad třetiligovou Viktorií Žižkov. Aktuálně vedoucí celek České fotbalové ligy skupiny B držel dlouho nerozhodný výsledek, ale v závěru rozhodl Filip Horský.

Vlašim – Žižkov 3:2 (2:2)

Branky: 21. Rigo, 27. Vala, 83. Horský – 34. Štrombach, 45. Jirásek (z pen.)

Sestava Vlašimi: Vágner – Vala, Halinský (46. Ngoga), Vilotič (65. Halinský), Heppner (75. Beránek)  – Smejkal (46. Horský), Rigo (75. Zinhasovič), Křišťan (65. Šimeček), Suchan, John (65. Musil) – Svoboda (75. Biegon).

Díky příznivým podmínkám se zápas mohl odehrát na přírodní trávě a v prvním poločase si druholigový favorit vypracoval dvoubrankové vedení. Ve 21. minutě využil zaváhání v rozehrávce soupeře Tomáš Rigo, který svou utaženou střelou zpoza vápna nedal brankáři šanci – 1:0. O zhruba pět minut později opět aktivní napadání Vlašimi vyústilo v centr do vápna, kde přesně trefil míč Denis Vala – 2:0.

Vše vypadalo pro Vlašim poměrně jednoduše, ale Viktorka se nevzdala a do poločasu dokázala rozdíl ve skóre dohnat. Po změně stran to dlouhou dobu vypadalo, že se nakonec oba celky rozejdou smírně, ale pár minut před koncem dokázal uklidit míč do sítě Filip Horský a rozhodl tak zápas ve prospěch Vlašimi 3:2.

První utkání na lavičce Vlašimi v roli asistenta trenéra má za sebou také Dušan Binder, který se k týmu připojil právě na soustředění. V utkání se objevila i dvojice nových hráčů – Ngoga a Biegon. O tom, kdo bude v týmu dále pokračovat vás budeme informovat během příštího týdne.