Tři body proti Dukle vystřelil Marek Červenka

Odčinit domácí porážku s Prostějovem chtěli v nedělním utkání 8. kola druhé nejvyšší fotbalové soutěže fotbalisté Vlašimi. Soupeřem ale byla pražská Dukla, která rozhodně nepatří mezi outsidery soutěže. Tři body však nakonec přeci jen zůstaly pod Blaníkem, když o vítězi utkání rozhodl Marek Červenka.

Vlašim – Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branky: 41. Červenka. ŽK: Svoboda - Ugwu, Kim. Rozhodčí: Adámková – Kříž, Vaňkát.
Vlašim: Vliegen – V. Svoboda, Zukal, Broukal, Sváta – Vrána (56. Zinhasović), Průcha (79. Firbacher), Dias (56. Janda), Blecha – Daniel Kozel, Červenka (89. J. Štochl).
Dukla:  F. Rada – Chlumecký, Piroch, Preisler, Buchvaldek (46. Fábry) – Dancák, Kovaľ (70. Krunert), Hadaščok (46. Ayong), Ugwu (46. Kim) – Doumbia, Kozma.

Domácí tým vstoupil do utkání proti Dukle s jasným cílem, kterým bylo zapomenout na nevydařený zápas s Prostějovem, zlepšit svou hru a pokusit se napodobit jarní výhru nad pražským celkem. K tomuto cíli našlápli domácí po dvou minutách hry, kdy dokázali rozvlnit síť hostující branky, ale ke smůle Vlašimi ze špatné strany. Hosté odpověděli šancí Vojtěcha Hadaščoka, ale jeho ránu zastavil pozorný Vliegen.

Oba týmy se snažily hrát kombinačně a zápas nabídl slušnou kvalitu, ale dlouhou dobu scházelo větší nebezpečí před oběma brankami. Vše ukončil přímý kop hostů ve 30. minutě. Velmi výhodná pozice volala po zakončení do jednoho z rohů domácí svatyně, ale Buchvaldek míč napálil pouze do zdi. Tím jako by se odstartovala lavina šancí vlašimského výběru. Nejprve propadl míč po rohovém kopu na překvapeného Kozla, který tak nedokázal lépe zakončit. O pár minut později jeden ze stoperů Dukly v posledním možném okamžiku sebral gól z kopaček Václavu Svobodovi. Jak se říká do třetice všeho dobrého. Ve 41. minutě Podržel Dias míč, který následně předal Blechovi a ten posunul na Marka Červenku a ten jej postrčil do sítě – 1:0.

Realizační tým Dukly reagoval na vývoj utkání o poločasové přestávce hned třemi změnami v sestavě. Hosty trojité střídání nakoplo a domácí tým se najednou musel více bránit. Postupem času se domácí zatáhli možná až příliš, čehož hosté dokázali využít. Dukla si vytvořila územní převahu a s tím přišlo i několik gólových šancí.

První velkou šanci hasil domácí brankář Vliegen po tečované ráně Preislera. Domácí brankář byl u tyče včas. Netrvalo to ani dvě minuty a velmi nebezpečnou hlavičkou se prezentoval Fábry, ale strážce vlašimské svatyně svůj tým podržel dobrým zákrokem. Domácím se nedařilo udržet míč více na svých kopačkách a tím zklidnit hru. Právě z toho pramenil téměř infarktový závěr zápasu pro domácí příznivce. Několik nepříjemných centrů nakonec dokázal Vliegen společně s obránci pohlídat a v nastaveném čase pohotově chytit i střelu, která vzešla ze závaru před jeho brankou. Domácí tak po konečném hvizdu mohli začít oslavovat zisk tří bodů po výhře 1:0.

Další utkání odehrají vlašimští hráči již tuto středu 25. listopadu na domácím stadionu proti týmu FC Vysočina Jihlava. Zápas má výkop ve 13:30 a opět pro vás budeme zápas vysílat živě na našem webu.