Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Tým U11 prožil krásné chvíle v Zell am See!

Skvělé a netradiční zážitky díky podpoře rodičů a všech fanoušků klubu mohli zažít o uplynulém víkendu naši mladí fotbalisté z týmu U11. Tým trenérů Štětiny, Štaubera a Hanuše absolvoval pobyt ve vysněném Zell am See. O své zážitky a dojmy se s námi v krátkosti podělil jeden z účastníků – vedoucí týmu Miloš Říha. 

Když se vlašimský U10 tým (dnes už U11) zúčastnil 18. května letošního roku turnaje v rakouském Katsdorfu, byl to zážitek již sám o sobě. Jaké to bude mít následky však nikdo z nás ani netušil.

Během turnaje v Katsdorfu jsme se, stejně jako ostatní týmy, zúčastnili „nenápadné“ soutěže, pořádané Kinderhotelem z Zell am See, která spočívala pouze v tom, že se celý tým vyfotil a fotka se umístila na facebook. Opravdu skvělé zázemí našeho týmu a fanouškovská podpora mnoha lidí kolem nás přinesla velmi rychle nečekaný výsledek – s obrovským náskokem vyhrál tým FC Sellier & Bellot Vlašim …  a nás čeká výlet do Zell am See.

Po doladění detailů a naplánování celé akce přišel den odjezdu – 19. září ráno se 3 vozy a 18ti členná posádka vydala směr Zell am See. Cesta super, milé přivítání a představení hotelu (ve smyslu: dělejte si tu co chcete, jezte a pijte co chcete a užijte si to tu) nás nenechalo na pochybách, že tohle bude zážitek. Ještě ve čtvrtek jsme absolvovali procházku k Zellskému jezeru, včetně plavby výletní lodí po jezeře. Pohled na jezero obklopené alpskými vrcholky včetně zasněženého Kaprunu nenechaly naše foťáky klidnými, ale hlavně nám nabídly pohledy, které v Čechách jen tak neuvidíme. Večerní návštěva (naší početné skupiny) hotelového bazénu působila chvílemi jako explodující bomba, na kterou jsou prý v Kinderhotelu naštěstí zvyklí.

Pátek přinesl ranní trénink v nedalekém Thumersbachu. Ranních 5 stupňů Celsia se díky azurově krásnému podnebí rychle přeměnilo na odpoledních 19 stupňů a umožnilo nám zažít během krátké chvíle dva velmi odlišné tréninky. Odpoledne jsme vyrazili na drobné nákupy do Zell am See a večer jsme  nemohli vynechat další řádění v bazénu, tentokrát spojené i s návštěvou sauny.

Sobota byla ve znamení přátelského zápasu s týmem SK Bruck (U12), který dle slov místních trenérů vyvolal nadšení v řadách místních fotbalistů a jejich zájem o účast v utkání překonala očekávání a donutila  trenéra postavit hned dva týmy (každý na jeden poločas). První poločas byl plně v režii vlašimských borců a skončil zaslouženě 6:0.  Po výměně v domácím týmu už přišel i zlepšený výkon , který vyústil ve finální výsledek 9:2 pro naše borce.

Po zápase nás majitel hotelu Peter Haidvogel vzal společně s manažerem hotelu Marcem na výstup na Schmittenhohe (2000 m. n. m.) a strávili tak s námi celý den. Výjezd na horu lanovkou navrženou panem Porschem (Ferdinand Porsche žil v Zell am See) byl velkým zážitkem a nutno říct, že byl tou pohodovější částí. Následná cesta po hřebenech do horské restaurace Schmiedhofalm byla velmi příjemná a byla zakončená občerstvením (včetně sladkých buchet pro kluky). Pak už přišla cesta k autům, která nám všem ukázala, že takhle prudký sestup dolů u nás jen tak nemáme a že druhý den nám svaly celý sestup připomenou (to se alespoň u dospělých také stalo).

Nespočet her v rámci areálu hotelu, skvělý full service, ale hlavně osobní angažovanost manažera hotelu (který mluvil, mimo jiné, i česky) jménem Marco Basile a přístup majitele Petera Haidvogela způsobila nadšení v řadách všech kluků a troufám si říci (tentokrát asi za všechny), že tenhle teambuilding se opravdu povedl.

Velké poděkování všem do Zell am See.

Dále nesmíme zapomenout poděkovat klubu FC Sellier & Bellot Vlašim a firmě Auto Pražák, kteří nám pomohli s přepravou kluků do Zell am See.

Fotbalového kempu se zúčastnili:

Hráči: Tomáš Hanuš, Marek Brabenec, Lukáš Musil, Daniel Martínek, Martin Kupsa, Martin Pokorný, Zdeněk Pěkný, Lukáš Štauber, Filip Hernandez, Daniel Šípek, Štěpán Zvára, Jakub Říha, Jiří Matějka a Radim Mach.

Trenéři: Petr Štětina, Petr Štauber a Miroslav Hanuš.

Vedoucí týmu: Miloš Říha.