Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V pátek hostíme Prostějov

Nečekaně v pátek odehrají své domácí utkání fotbalisté Vlašimi, kteří na svém stadionu v Kollárově ulici přivítají celek z Prostějova. Utkání 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY má výkop naplánovaný v 16:30.

1 SK Prostějov

Prostějovský celek od léta vede jako trenér bývalý fotbalista a reprezentant Jiří Jarošík, který ve svém kádru přivítal i zvučnou posilu, kterou se stal Petr Jiráček. „Vybral jsem si Prostějov, protože je ambiciózní. To já jsem také.  Druhá liga bude letos hodně silná, mohla by to být špičková soutěž,“ zdůvodňoval svůj příchod do Prostějova na klubovém webu právě trenér Jarošík.

Tým z Hané by rád své ambice promítl i do umístění v tabulce. „Chceme hrát kolem pátého místa, s takovým umístěním bych byl spokojený,“ řekl před startem soutěže pro web Prostějova předseda klubu František Jura. Zatím se Prostějov nachází po sedmi odehraných kolech na osmém místě tabulky se ziskem deseti bodů při bilanci tří výher, jedné remízy a tří porážek. To vše při skóre 9:13.

V minulém utkání Prostějov na domácí půdě přivítal na svém stadionu MFK Chrudim a výběr Jiřího Jarošíka vítězil 2:0.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Středočeský celek má podobně jako Prostějov vysoké ambice. Cílem Vlašimi je být v kontaktu se špičkou druhé ligy. To se zatím svěřencům Martina Hyského daří. Vlašim sice v posledním utkání na půdě Varnsdorfu prohrála 1:3 a tabulkou se propadla, ale i tak je úvod soutěže pro Vlašim vydařený. Aktuálně páté místo a pozice nejproduktivnějšího týmu soutěže mluví za vše.

Páteční zápas určitě tedy slibuje zajímavý fotbalový zážitek. „Budeme se snažit doma zvítězit a potěšit naše fanoušky, kteří nás doufáme přijdou znovu podpořit v hojném počtu,“ zní hromadně z vlašimské kabiny před výkopem pátečního zápasu.

Vzájemná bilance

Za posledních deset let na sebe oba týmy narazily celkem v osmi zápasech. Lépe se dařilo Vlašimi, která hned pětkrát zvítězila, jeden zápas skončil remízou a dvakrát se radovali prostějovští. Skóre ze zmíněných zápasů je 18:9 z pohledu Vlašimi.

Utkání 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY startuje v pátek 17. září v 16:30 na stadionu v Kollárově ulici.

Intel(R) IPP JPEG encoder [7.0.1026] – Mar 2 2011