Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V pátek míří Vlašim do Jihlavy

Ke třetímu venkovnímu utkání letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se vydají v pátek navečer fotbalisté Vlašimi, kteří zavítají na stadion v Jiráskově ulici v Jihlavě. Soupeřem výběru Martina Hyského bude místní tým FC Vysočina. 

FC Vysočina Jihlava

Do nového ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže vstoupila Jihlava podobně jako Vlašim s novým realizačním týmem. Lavičce Jihlavy nyní šéfuje Jan Kameník společně s asistententem Jozefem Pavlíkem. I hráčský kádr doznal změn. Nejvýraznější ztrátou je jistě odchod útočníka Stanislava Klobásy. Pět hráčů se pak vrátilo po skončení hostování do svých mateřských klubů. Několik jmen září samozřejmě i v kolonce příchodů. Mezi ty nejvýraznější patří návrat Lukáše Zoubeleho. Dalšími posilami byli například Jakub Selnar s Jaroslavem Peřinou.

Jihlava od začátku soutěže získala sedm bodů po dvou výhrách a jedné remíze. V posledním utkání přišla Jihlava o neporazitelnost na půdě Brna, kde prohrála vysoko 0:4. Všechny branky Zbrojovky zařídil Jakub Řezníček. Nápravu tak jistě jihlavští budou chtít sjednat na domácím stadionu právě proti Vlašimi.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Podobně jako Jihlava, tak i Vlašim mám v kolonce získaných bodů číslo sedm. Středočeský celek vybojoval dvě domácí výhry a cennou remízu v Opavě. Jediná porážka pro výběr trenéra Martina Hyského přišla na hřišti Táborska v předposledním kole. Poslední zápas přinesl výhru 4:1 nad Líšní. „Jsem rád, že jsme získali tři body, ale herně to nebylo ono z naší strany,“ nechal se slyšet po utkání s jihomoravským celkem kouč Martin Hyský. Jeho týmu se střelecky velmi daří ve čtyřech zápasech nastřílel úctyhodných dvanáct branek (nejvíce v celé soutěži – pozn. red.) a podobné číslo přišlo i v utkání poháru na půdě Berouna, kde Vlašim vyhrála vysoko 11:0. „S naší střeleckou produktivitou jsme zatím spokojeni,“ usmíval se lodivod Vlašimi.

Nyní čeká na Vlašim těžký soupeř. „Nečeká nás určitě nic lehkého. Jihlava začala sezónu výborně, je to fotbalové mužstvo. Pravda je, že sice dostala v Brně čtyři branky, ale tam to nebude mít lehké nikdo. My určitě do Jihlavy jedeme hrát fotbal a chceme získat tři body,“ říká před utkáním Martin Hyský.

Vzájemná bilance

Oba páteční soupeři na sebe od roku 2009 narazily celkem ve dvanácti mistrovských zápasech. Pro Vlašim nebylo setkání nikdy snadnou záležitostí a na premiérovou výhru na soupeřem z Vysočiny stále čeká. Jihlava z dvanácti zápasů hned deset vyhrála a pouze dvakrát se body dělily. Skóre ze vzájemných zápasů je 8:26 z pohledu středočeského celku.

Utkání 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Jihlavou a Vlašimí startuje na stadionu v Jiráskově ulici v pátek 20. srpna v 18:00.