Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V posledním utkání podzimu Vlašim hostí Prostějov

Poslední utkání podzimní části letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká na hráče středočeské Vlašimi již tuto neděli od 13:30. Soupeřem výběru trenéra Daniela Šmejkala bude tým Prostějova. 

Zápas 16. kola bude pro oba celky vlastně odvetným utkáním druhého kola letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém Vlašim zvítězila 1:0 po bance Petra Bredy. Zatímco pro Vlašim tento zápas znamenal konec slušného rozjezdu do nového ročníku, tak Prostějov se vyhoupl sice k sérii šesti zápasů bez výhry, ale dokázal v nich nasbírat čtyři body za čtyři remízy. Postupné výsledky dovedly tým Prostějova na aktuální desátou příčku tabulky se ziskem osmnácti bodů.

Vlašim po vítězném tažení na hřišti nedělního soupeře nezískala v nadcházejících pěti zápasech ani jeden bod, což sebou přineslo změnu na trenérském postu. Tým od bájné hory Blaník pod taktovkou nového trenéra Šmejkala dokázal získat zatím celkem sedm bodů, což aktuálně stačí na čtrnáctou příčku v tabulce. 

Poslední utkání před reprezentační přestávkou se nevydařila oběma sobotním soupeřům. Prostějov inkasoval na půdě Brna debakl 0:5. Vlašim neuspěla v Jihlavě a trenér Daniel Šmejkal byl nespokojen. “Určité věci jsme si ukázali a musím říct, že Jihlava byla prvním týmem, který byl po mém příchodu do Vlašimi v utkání jednoznačně lepší,” hodnotil trenér nevydařené utkání na Vysočině.

Nedělní utkání je důležité především pro domácí celek, který by třemi body rád uklidnil situaci a koukal s odstupem na sestupové pozice. “Čeká nás samozřejmě velmi důležité utkání se zkušeným soupeřem,” podotkl k nedělnímu utkání šéf vlašimské lavičky. “Prostějov má zkušené mužstvo s dvěma nebo třemi mladými hráči, kteří jsou dobře rychlostně vybavení. V poslední době měli dobré výsledky a hráli dobře. My se tedy připravujeme na kompaktní tým, který je zkušený,” předesílá Daniel Šmejkal. “Věříme tomu, že jsme schopni uspět a chceme uspět,” dodává odhodlaně. 

Vzájemná bilance: 

Za posledních pět let na sebe nedělní soupeři narazili celkem v pěti zápasech. Třikrát se z výhry radovali fotbalisté Vlašimi, jednou zápas skončil nerozhodně a jednu výhru mají na svém kontě prostějovští. Celkové skóre z těchto zápasů je 10:3 z pohledu Vlašimi. 

Poslední vzájemné utkání: 

PROSTĚJOV – VLAŠIM 0:1 (0:0)

 Branky: 52. Breda. ŽK: Sus, Kooudelka – Svoboda, Skopec, Jelínek. Rozhodčí: Dorušák – Vodrážka, Batík. Diváci: 920.
Prostějov: Bréda – Kotouč, Schuster, Biolek – Pašek (59. Kroupa), Koudelka, Lutonský, Střeštík, Janíček (C), Rolinc (69. Píchal) – Zapletal (59. Sus).   
Vlašim: Řehák – P. Pilík, Svoboda, Dias (67. Šabanov) – Fotr (46. Jelínek), P. Breda, J. Štochl, Janda (C), Skopec – Blecha (84. Plachý), Broukal.