Aktuality

Aktuální informace a oznámení

V sobotu proti poslednímu celku tabulky

Další zápas nají před sebou fotbalisté Vlašimi. Tentokrát se podruhé za sebou představí na domácím stadionu, kde v rámci 22. kola přivítají poslední celek tabulky – Prostějov. Na domácí lavičce si odbude svou premiéru trenér Petr Havlíček, který nahradil Martina Haška.

Druhé domácí utkání v řadě je pro domácí hráče možností, jak odčinit nezdar v minulém klání proti Opavě. Vlašim sice proti Opavě odehrála kvalitní první poločas a vedla, ale druhá polovina zápasu nevyšla týmu podle představ a po dvou brankách v závěru utkání nakonec body odváželi hosté. „Ve druhém poločase jsme hráli pasovně a koledovali si,“ hlesl po utkání Miloslav Brožek, který společně s Vladimírem Koutem převzali tým po odchodu Martina Haška.

Před utkáním s Prostějovem se však podařilo najít náhradu a novým trenérem Vlašimi se stal Petr Havlíček. „Je to pro mě výzva,“ uvedl na úvod rozhovoru pro regionální deník Petr Havlíček po svém příchodu do Vlašimi, kde se ihned zapojil naplno do práce, kterou převzal po Martinu Haškovi. „Vždycky je těžké navázat na kvalitního a úspěšného trenéra,“ upozornil Havlíček s odkazem na dobré jméno Martina Haška u fotbalové veřejnosti. Návaznost na práci svého předchůdce si však nováček na lavičce Vlašimi nestěžuje. „Navazuje se mi dobře, protože způsob hry, který vyznává, se podobá i mé představě o fotbale,“ řekl.

Sobotní utkání proti poslednímu celku tabulky tak bude zkouškou pro nového trenéra, který by jistě rád první utkání zakončil vítězně. „Když se hraje s posledním, tak mají hráči tendenci zápas podcenit. V tom je to nevýhoda, na druhou stranu je to výhoda, že hrajete s posledním a jste favorit. Chci hrát v každém zápase maximálně aktivně a kvalitně, nikoho nepodceňovat a nikoho nepřeceňovat,“ hlásí před prvním utkáním ve funkci hlavního trenéra Vlašimi Petr Havlíček.

Sobotní soupeř z Prostějova si v minuléím kole také připsal do svých statistiik porážku. Na svém domácím stadionu podlehl favorizovanému Baníku Ostrava 0:2. V celkovém součtu se Prostějovu v letošní sezóně nedaří a naděje na záchranu se zdají být s postupem času stále větší utopií. Poslední tým tabulky ztrácí na příčky zaručující záchranu propastných jedenáct bodů. „Do dalších zápasů musíme jít s maximálním nasazením, je jedno, s kým budeme hrát,“ vidí jedinou šanci obránce Prostějova Aleš Rus.