Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Ve skupinkách po sedmi, Vlašim zahájila trénink

V úterý dopoledne se krátce před desátou hodinou začali do tréninkového areálu v Kácově sjíždět fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim, kteří po více jak měsíci individuální přípravy mohli začít se společným tréninkem. V omezeném režimu se tým pod dohledem trenérů vrhl na první tréninkovou jednotku po sedmičlenných skupinách. 

Tým sice může trénovat, ale při současné situaci musí zohledňovat důležitá pravidla. Kromě tréninků v oddělených skupinách nesmí využívat společné vnitřní prostory a dodržovat další hygienické zásady. „V tomto režimu budeme trénovat do konce týdne a hráči budou mít o víkendu volno,“ prozradil hlavní trenér Daniel Šmejkal, který se na společný trénink těší, ale je si vědom, že to nebude to pravé ořechové. „Hráči se určitě těší a jsme rádi, že můžeme trénovat. Ovšem podmínky to nejsou ideální, ale já doufám, že opatření se postupně uvolní a pomalu se vrátíme k normálu,“ nechal se slyšet vždy dobře naladěný kouč vlašimského celku.

Po možnosti a znovuobnovení společných tréninků se také více skloňuje případná možnost dohrání soutěže. Jaký názor na dohrání soutěže bez diváků má trenér Vlašimi Daniel Šmejkal? „Za sebe mohu říct, že fotbal bez diváků samozřejmě ztrácí smysl, ale na druhou stranu pro nás, kteří fotbalem žijeme, je lepší zápasy dohrát. Situace je prostě taková a my s tím nic nenaděláme. Třeba se vše změní a diváci budou na stadion moci.“