Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim míří do Opavy

Druhé venkovní utkání jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odehrají fotbalisté Vlašimi během nadcházejícího víkendu. V sobotu tým od bájné hory Blaník vyrazí do daleké Opavy, kde narazí na místní celek.

SFC Opava

Opavští fotbalisté přivítali na své lavičce koncem minulého roku nového trenéra, kterým se stal Peter Hlinka ze Slovenska. Nový trenér během zimní přestávky přivedl do opavského celku několik nových hráčů. Mezi posily se zařadil Yehor Tsykalo, Petr Rybička, Tomáš Vincour, Solomon Omale, Vojtěch Wojatschke a Thomas Whiffen. Tým naopak opustil Daniil Doleček, Mikuláš Kubný, Denis Kramář a Teodor Janjuš.

V zimní přípravě měl nový trenér možnost vidět své svěřence v akci v deseti zápasech. Z nich vyšel slezský klub s výbornou bilancí osmi výher, jedné remízy a jediné porážky. Vydařená zimní příprava vlila do žil opavských fotbalistů optimismus pro jarní boje ve druhé nejvyšší soutěži. Tu zahájili svěřenci trenéra Hlinky remízou 2:2 v domácím prostředí s Olomoucí B. Bod získala Opava i v druhém jarním duelu na půdě Vyškova. Aktuálně se Opava nachází na jedenáctém místě tabulky se ziskem jednadvaceti bodů.

FC Sellier & Bellot Vlašim 

Vlašimští fotbalisté vstoupili do jarní části soutěže porážkou 0:2 na půdě Líšně, která realizační tým středočeského celku mrzela. „V zápase na hřišti Líšně jsme body určitě ztratili. Herně jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsem ztroskotali na slabé produktivitě v koncovce,“ měl jasno trenér Martin Hyský, který si společně se svými hráči napravil reputaci minulý týden proti rezervě pražské Sparty, kterou porazil doma 3:0. „Zápas se nám povedl a jsme rádi, že jsme získali tři body,“ uvedl Hyský.

Vlašim se tak v tabulce posunula na desáté místo tabulky a s jednadvaceti body přímo sousedí právě se svým sobotním soupeřem. „My se na tabulku nesmíme koukat! Nesmíme se koukat na soupeře, ale musíme hledět na sebe a naše zápasy a výkony. Dobře, zvládli jsme Spartu, ale teď nás čeká Opava a chceme tam získat body,“ řekl před odjezdem do Opavy Martin Hyský.