Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim míří na půdu lídra soutěže

V páteční předehrávce 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítají fotbalisté středočeské Vlašimi na půdu aktuálního a nikým neohroženého lídra tabulka – Zbrojovky Brno. Zápas bude přímým přenosem přenášet sportovní kanál ČT Sport. 

FC Zbrojovka Brno

Jihomoravský celek po pádu z nejvyšší soutěže oznámil pro letošní sezónu jednoznačný cíl, kterým je okamžitý návrat mezi fotbalovou smetánku. Tento svůj cíl zatím plní svěřenci trenéra Dostálka na výbornou. Brno se aktuálně nachází po dvanácti odehraných kolech na prvním místě tabulky, které zaručuje přímý postup do FORTUNA:LIGY. Navíc má jihomoravský celek náskok sedmi bodů na druhou Spartu B.

Svůj náskok na čele tabulky budou chtít fotbalisté Brna v domácím utkání jistě pojistit výhrou. „Čeká nás další těžký soupeř. V kádru Vlašimi jsou mladí, pracovití a běhaví hráči, kteří se budou chtít ukázat. Očekáváme utkání plné běžeckých soubojů, bude to hodně o pohybu, o zodpovědnosti. I pro naše hráče to bude zajímavá výzva. Věříme, že by se mohlo jednat o kvalitní podívanou, na zápas se těšíme,“ řekl před utkáním pro klubový web kouč Zbrojovky Brno Richard Dostálek. „Věříme, že se nám v pátek povede zúročit týdenní práci a přípravu,“ dodal.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašim v letošní sezóně plní rovněž své cíle, kterými bylo držet se v popředí druholigové tabulky. „Momentálně panuje s umístěním spokojenost, ale myslím, že bychom mohli mířit klidně výš,“ uvedl v nedávném rozhovoru záložník Filip Blecha. Jeho tým se aktuálně nachází na čtvrtém místě tabulky se ziskem dvaceti bodů. V posledním utkání si středočeský celek jednoznačně poradil doma s Vyškovem v poměru 5:1. „Myslím, že můžeme být spokojeni. Měli jsme skvělou produktivitu, pět vstřelených branek to jen dokazuje,“ usmíval se po utkání Filip Blecha.

Nyní se však tým od bájné hory Blaník připravuje na náročnějšího soupeře. Zkušenosti se Zbrojovkou Brno má stoper Lukáš Zukal, který zde působil v juniorském týmu. Jako hráč v Brně působil i současný trenér Vlašimi Martin Hyský.

Vzájemná bilance

Šest vzájemných utkání za poslední dobu odehráli páteční soupeři. Bilance je vyrovnaná. Jedenkrát vyhrála Zbrojovka Brno, čtyři zápasy skončily remízou a jedenkrát slavila Vlašim.

Utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Zbrojovkou Brno a FC Sellier & Bellot Vlašim začíná v pátek 29. října v 17:00 na stadionu Srbská v Brně. Přímým přenosem jej bude přenášet ČT Sport.