Vlašim v poháru končí, nestačila na Příbram

Stopku v domácím poháru vystavila fotbalistům Vlašimi prvoligová Příbram, která v domácím prostředí porazila celek od Blaníku 4:1. Hostům srazil vaz především první poločas. Ten Příbram ovládla v poměru 3:0. Po změně stran se hosté dočkali snížení a měli další šance, ale na vyrovnání to nestačilo. Domácí pak ještě pečetili svou výhru.

FK Příbram – FC Sellier & Bellot Vlašim 4:1 (3:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 25. Pejša, 33. Rezek, 45+2. Mingazov, 79. Voltr – 76. Fortelný. ŽK: Piško, Štochl, Selemani (všichni Vlašim).

Sestavy Příbram: Kočí – Kodr (79. Soldát), Tregler (C) (46. Nitrianský), Antwi (68. Průcha) – Nový, Pejša, Rezek, Kilián – Mingazov, Katidis, Voltr.

Vlašim: Beník – Pavlík, Piško (46. Plechatý), Štochl (C), Mizerák – Plachý, Fortelný, Blecha (77. Túlio), Ivanko (77. Badocha) – Dao, Selemani.

Domácí tým zahájil utkání lépe a vytvořil si několik šancí, které však likvidoval pozorný Erik Beník. Po pětadvaceti minutách hry však došlo ve středu hřiště ke ztrátě míče a rychlý kontr zakončil za Beníkova záda Pejša a domácí se ujali vedení. Domácí byli na koni a hosté se marně snažili o rychlou odpověď. Navíc ve 33. minutě fauloval před vápnem Štochl a přímý kop poslal do sítě Rezek. Do konce poločasu se probojoval k zakončení vlašimský Ivanko-Macej. Jeho pokus však chytil Kočí a ani zakončení Fortelného nemělo nakonec gólové parametry. A tak znovu úřadovali domácí, když v nastaveném čase odcentroval Martin Nový a Mingazov uklidil míč do sítě – 3:0.

Prakticky rozhodnutý zápas Vlašim nechtěla vzdát a hned na úvod druhého poločasu zahrozil Dao. Jeho ránu však ještě obránci dokázali tečovat na roh. Následně Plachý jen těsně minul šibenici a Blecha neuspěl při svém pokusu o průnik do vápna. Do šance se tak opět mohli dostat i domácí, ale Beník Voltrův pokus chytil. Sedmnáct minut před koncem poločasu měl snížení na hlavě Štochl, ale jeho rána branku minula. O pár minut později se hosté přeci jen dočkali a Jan Fortelný vykřesal jiskřičku naděje. O pár chvil později však veškeré naděje Vlašimi zmrazil dobře hrající Voltr, který rozhodl o konečné podobě skóre – 4:1.