Vlašim v přestřelce porazila Táborsko

Fotbalisté Vlašimi v sobotním utkání na domácí půdě porazili jihočeské Táborsko v přestřelce 4:3. Utkání s aktuálně třetím týmem tabulky nabídlo fanouškům zajímavou podívanou, která dlouho vypadala na pohodlnou výhru domácích, ale kanonáda v závěru udělala z utkání drama.

Vlašim – Táborsko 4:3 (2:0)

Branky: 19. a 34. Osuagwu, 78. Lacík, 81. Musil – 80. Sunzu, 84. Bláha, 88. Zeman.

Sestavy: Vlašim: Vágner – Kareem (60. Pernica), Breda, Kulhánek (46. Dostál), Kurka (60. Heppner) – Beran (46. Šubert), Planka (46. Nogha), Musil, Vachoušek (75. Lacík), Pikul (60. Kneifel) –  Osuagwu (75. Biegon).

Táborsko: Pastornický – Novák, Plachý, Zeman, Kalousek, Sojka, Schindler, Kateřiňák, Kone, Sunzu, Svatek. Střídali: Kerl, Matoušek, Bláha, Varačka, Dordić, Kopáček.

Utkání sice začali aktivněji hosté z jihu Čech, ale Vlašim si vzala hlavní slovo v 19. minutě. Pikul obešel dva bránící hráče a předložil míč přesně do míst, kde stál připraven Osuagwu, který otevřel skóre zápasu – 1:0. Vlašim díky vstřelené brance ožila a s nakopávanými míči soupeře si dokázala poradit. Sama pak dokázala využít další skulinku v hostující obraně. Na konci celé akce byl Viktor Osuagwu, jenž svým druhým gólem v utkání zvýšil náskok svého celku. Hosté mohli do poločasové přestávky snížit, ale chyby v domácí rozehrávce využít nedokázali a Vágner si připsal výtečný zákrok.

Do druhého dějství opět vstoupili hosté aktivněji, ale prosadit se jim přes obranu Vlašimi nepodařilo. Když už to vypadlo, že Vlašim v klidu uhájí svůj náskok a zápas se bude spíše dohrávat přišel gólový závěr zápasu. Nejprve šli domácí do tříbrankového trháku po brance Lacíka, ale pak se děly ve Vlašimi velké věci. Na rozdíl dvou branek snižoval Sunzu – 3:1. Netrvalo dlouho a bylo to zase o tři branky, když se prosadil Musil. V posledních zhruba pěti minutách však hosté přidali ještě dvě rychlé branky a o drama bylo postaráno. Vše však nakonec mělo šťastný konec pro Vlašim, která výhru uhájila a připsala si druhou výhru v přípravě.