Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim zahájila letní přípravu

Fotbalistům Vlašimi skončilo počínaje pondělím 20. června volno. Tým pod taktovkou Martina Hyského zahájil v dopoledních hodinách letní přípravný cyklus. Na první tréninkové jednotce se sešlo celkem jednadvacet fotbalistů.

Ještě před tím, než se fotbalisté vydali na zelený pažit k prvnímu tréninku, tak si vzal v kabině slovo hlavní trenér Martin Hyský a předseda klubu Ing. Petr Lajda. Po krátkém seznámení se pak všichni hráči přesunuli na hrací plochu, kde již po bedlivým dohledem realizačního týmu zahájil první tréninkovou jednotku.

Na prvním tréninku chyběl například obránce Václav Svoboda, který se připravuje s pražskou Duklou a řeší se detaily jeho případného setrvání na Julisce. Dále se v Kollárově ulici již nehlásil Matěj Jurásek, Marek Icha, Martin Douděra, Tomáš Rigo a Jakub Křišťan, které si stáhla z hostování Slavia Praha a řeší se jejich případné další angažmá. Hostování v našem klubu také skončilo pro Tomáše Zlatohlávka z Olomouce, Štěpána Krunerta z Dukly a Ondřeje Lehoczkého ze Slovanu Liberec.

Naopak v kabině hledalo své místo i několik nových tváří, které pod Blaník přicházejí na zkoušku. Jedná se o Davida Šnajdra z Loka Vltavín, Daniela Langhamera z Mladé Boleslavi, Marka Koláře z Velkého Meziříčí, Rafaela Verroneho z Brazílie, Chisom Onije z Nigérie a Sidath Sow ze Senegalu. Na zkoušku dorazil záložník i Filip Hašek, který ve Vlašimi působil 2016 – 2017 a naposledy oblékal dres slovenského Pohronie. „Tým ještě zítra doplní obránce Denis Halinský, který přijde ze Slavie,“ dodal ještě k příchodům sportovní ředitel týmu Jan Jícha.

„Všichni noví hráči přicházejí do našeho klubu na zkoušku a uvidíme, jak se jim bude dařit a zda se dohodneme na jejich případném angažmá. Samozřejmě pohyb v kádru není konečný a změny ještě mohou nastat oběma směry,“ sdělil ještě k pohybu v kádru Jan Jícha.

Seznam hráčů, kteří zahájili přípravu: 

Brankáři: Matyáš Vágner, Josef Řehák, Stanislav Tichý, Marek Kolář.

Hráči do pole: David Broukal, Petr Breda, Ladislav Janda, Jan Suchan, Nedžad Zinhasovič, Adam Toula, Jonáš Kneifel, Daniel Langhamer, David Šnajdr, Solomon John, Abdallah Gning, Jaroslav Jíra, Michal Hošek, Filip Hašek, Rafael Verrone, Sidath Sow, Chisom Onije.

Program letní přípravy: 

29. června: FC Slovan Liberec – FC Sellier & Bellot Vlašim (Mnichovo Hradiště – 11:00)

2. července: 1. FK Příbram – FC Sellier & Bellot Vlašim (Příbram – 11:00)

9. července: SK Dynamo České Budějovice – FC Sellier & Bellot Vlašim (TCM Složiště – 11:00)

16. července: FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Viktoria Žižkov (Kollárova ulice – 11:00)

23. července: FK Pardubice – FC Sellier & Bellot Vlašim (Stadion Pod Vinicí – 17:00)