Zápas s Jihlavou přinesl těsnou porážku

Středeční 9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo ve Vlašimi souboj domácího celku s Vysočinou Jihlava. Utkání poměrně chudé na šance nakonec rozhodl přímý kop v závěru utkání. Po gólu Křišťála se z výhry radovali hosté.

Vlašim – Jihlava 0:1 (0:0)

Branky: 83. Křišťál. ŽK: Sváta, Svoboda(oba Vlašim). Rozhodčí: Lerch - Vlček, Volf.
Vlašim: Vliegen – Zukal, Dias (61. Zinhasović), V. Svoboda (C), Daniel Kozel (85. Firbacher) – Sváta (85. J. Štochl), Broukal, Červenka, Průcha – Blecha, Vrána (67. Janda).
Jihlava:  Číž – Štefánek, Červ, Křišťál, Smejkal – Peřina (79. T. Svoboda), Tureček (67. Shudeiwa), Horák, T. Vlček – Lacko (C), Arroyo (90+2. Křivánek).

Středeční utkání ve Vlašimi nabídlo v úvodu větší aktivitu hostujícího celku, z které však nepramenila žádná větší šance. Za zmínku stojí pouze zablokovaná střela z dílny Smejkala. Hra se poté vyrovnala a vystrkovat růžky začali i domácí, jejich akce vyhlíželi více nebezpečně. Domácím však scházelo přesnější zakončení popřípadě lepší finální přihrávka.

Zřejmě největší šanci prvního poločasu si připsal ve 33. minutě domácí celek. Dias postrčil míč na Průchu, který nasměřoval přihrávku na Marka Červenku. Domácí útočník však ve vyložené šanci nedokázal přesněji zakončit. Ještě před koncem poločasu se dostal ke střele jihlavský Peřina, ale našel pouze připravené rukavice Vliegena. V poslední minutě prvního poločasu si nakonec mohli vzít vedení na svou stranu domácí, ale proti střele Vrány zasáhl výborným zákrokem Číž.

Druhý poločas zahájili aktivněji domácí hráči, kteří si dokázali vytvořit územní převahu. Vše Vlašim završila střelou Diase, který však našel pouze připraveného Číže. S postupem času se hra opět vyrovnala a od šancí oba týmy odpočinuly. V 62. minutě chyboval obránce Zukal a do šance se řítil Smejkal, ale výtečně zasáhl Vliegen.

S postupem času bylo šancí méně a méně až sedm minut před koncem přišel přímý kop pro Jihlavu z ideálního místa. Tomáš Smejkal si postavil míč a svým centrem ideálně našel hlavu nabíhajícího Vojtěcha Křišťála – 0:1. Domácí se v závěru snažili dostat soupeře pod tlak, ale k vyrovnání stavu zápasu to nevedlo. Vlašim tak nakonec utkání prohrála nejtěsnějším možným rozdílem a oslavy mohly propuknout v hostující kabině.