Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal hodnotí utkání s Duklou a Jihlavou

Dva zápasy proti dvěma loňským aspirantům na postup do nejvyšší soutěže mají za sebou fotbalisté z Vlašimi. Tým od hory Blaník dokázal v prvním utkání porazit pražskou Duklu 1:0, ale středeční utkání s Jihlavou dopadlo opačným výsledkem – 0:1 z pohledu Vlašimi. Jak se na oba zápasy díval trenér Daniel Šmejkal? 

„Utkání proti Dukle se mi bude určitě hodnotil lépe,“ prozradil na úvod hlavní trenér FC Sellier & Bellot Vlašim Daniel Šmejkal. „V neděli jsme odehráli kvalitní první poločas, kdy jsme byli více nebezpeční a dokázali jít i do vedení,“ vzpomínal na přesné zakončení Marka Červenky ze závěru nedělního klání vlašimský trenér. „Ve druhém poločase jsme prohrávali více osobní souboje a Dukla byla silnější na míči, ale nám se nakonec podařilo to utkání dotáhnout do vítězného konce,“ liboval si spokojený Šmejkal. „Pozitivně jsme vnímali určitě i to, že jsme udrželi čisté konto,“ dodal.

Hned ve středu čekal na Vlašim další zápas. Do cesty se tentokrát blanickým rytířům postavila Vysočina Jihlava. „Ve středu jsme očekávali těžký zápas proti týmu, který je hodně nebezpečný směrem dopředu. Myslím, že se nám tu ofenzivní sílu soupeře podařilo až na jednu individuální chybu uhlídat. Bohužel jsme v závěru inkasovali po trošku laciné standardní situaci,“ mrzelo Daniela Šmejkala, podle kterého by zápasu slušela spíše remíza. „Jihlavští byli v prvním poločase sice více v držení míče, ale my jsme byli nebezpečnější a škoda, že Červenka nedokázal svou šanci proměnit,“ mrzelo Daniela Šmejkala.

Oba zmíněné zápasy v brance odchytala letní posila Vlašimi brankář Olivier Vliegen. „S jeho výkony jsme spokojení a působí jistě. V týmu máme dva kvalitní brankáře a nyní padla karta právě na Vliegena,“ uvedl ke změně na postu brankáře Daniel Šmejkal. Jeho tým již v sobotu čeká další utkání na Vyšehradě. „Určitě to nebude lehké utkání, ale chceme v něm uspět,“ podotkl k nadcházejícímu duelu.