Zápas s Příbramí nabídl remízu

Za ideálního fotbalového počasí se v neděli na stadionu v Kollárově ulici odehrálo utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Vlašimí a Příbramí. Zajímavé utkání nakonec skončilo remízou 1:1.

Vlašim – Příbram 1:1 (0:1)

Branky: 82. Blecha (pen.) - 38. Zorvan. ŽK: V. Svoboda, Rigo, Křišťan, P. Breda - Langhamer, Šiman, Vilotić, S. Kingue. Diváci: 540.
Vlašim: Řehák – Hošek (87. Kozel), Broukal, P. Breda (C), V. Svoboda – Rigo, Křišťan, Blecha, Zinhasović (67. Janda), Višinský – Červenka.
Příbram: Šiman – Sus, S. Kingue, Vilotić, Mezera – D. Procházka (76. J. Vlček), T. Pilík (C), Petrák, Zorvan (46. Obdržal), Langhamer (58. Vávra) – Voltr (76. Hájek).

Jediný nedělní utkání druhé nejvyšší fotbalové soutěže se odehrálo ve Vlašimi za ideálního fotbalového počasí. Samotný zápas nabídl divákům zajímavou podívanou z obou stran. První vážnější šance zápasu přišla v 18. minutě, kdy se jal zakončit akci hostí Pilík, ale Josef Řehák míč za svá záda nepustil. Domácí odpověděli šanci aktivně hrajícího Svobody, který hlavou branku jen o kousek přestřelil.

Po půlhodině hry se dostával do samostatného úniku na branku příbramský Procházka, ale brankář Vlašimi vyrazil od své branky a nakonec dokázal nebezpečí eliminovat. O osm minut později však již musel pro míč do své sítě právě Josef Řehák. Filip Zorvan se dostal ve vápně k míči a tečovaná rána nakonec skončila v domácí brance – 0:1. Ještě do poločasu mohli domácí fotbalisté srovnat, ale Červenkův pokus branku jen těsně minul.

Vlašim do druhého poločasu vstoupila aktivně a po třech minutách hry se ke střele odhodlal Rigo, ale jeho ránu zablokovali obránci. O chvíli později Červenka posunul míč na Višinského, který míč poslal těsně vedle vzdálenější tyče hostující svatyně.

Vlašim diktovala ve druhém poločase tempo zápasu a další šance přišla v 71. minutě, kdy se po rohovém kopu snažil zakončit Rigo, ale přes hradbu těl nedokázal míč dostat do sítě. O pět minut později mohli hosté zvýšit své vedení, kdy z přímého kopu nebezpečně pálil Pilík, ale ještě lepší zákrok vytáhl ze své dílny Josef Řehák.

Domácí se nakonec dočkali vyrovnání, kdy po faulu na Červenku dostali výhodu pokutového kopu, který proměnil Filip Blecha – 1:1. Domácí vycítili šanci a v závěru ještě na soupeře vlétli. Rozhodnout mohl Breda, ale jeho pokus šel mimo tři tyče. Rozhodující branku nepřinesl ani přímý kop v závěru zápasu. Utkání tedy skončilo remízou 1:1.