Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Ze severu Čech vezeme bod!

Druhé jarní utkání mají na svém kontě vlašimští fotbalisté, kteří v předehrávce 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali na půdu severočeského Ústí nad Labem. Ve vyrovnaném souboji plném šancí se nakonec diváci branky nedočkali a oba celky se rozešly smírně 0:0.

Ústí nad Labem – Vlašim 0:0

ŽK: Bílek, Prošek - Selemani, Chervak. Diváci: 765. Rozhodčí: Cieslar - Antoníček, Pfeifer.
Ústí nad Labem: Tvrdoň – Prošek, Brak, Pimpara, Janso – Krátký (66. Šup), D. Richter, J. Peterka (C), Miskovič (46. M. Bílek), D. Procházka (75. R. Dvořák) – Matějka. 
 Vlašim:  Bačkovský – Pavlík (77. Plachý), Šabanov, Červak, Mil. Kadlec – Janda (C) (56. Kučera), Fortelný, Blecha, P. Výborný (85. Novotný) – Selemani, Dao.  

Na první brankovou příležitost si diváci na severu Čech museli počkat do 15. minuty, kdy se po chybě v rozehrávce Vlašimi míče zhostil Daniel Richter. Záložník Army akci překombinoval a svou střelou vedle brány si vysloužil alespoň potlesk obecenstva. O třináct minut později hledal Ahinga Bienvenu Selemani v předbrankovém prostoru spoluhráče jménem Youssouf Dao, jenž zblízka minul.

Hra se přelévala ze strany na stranu i nadále, ve třicáté minutě vybídl Daniel Procházka ke skórování svého jmenovce Richtera, který pálil do připraveného gólmana soupeře. Za dalších dvanáct minut riskl Marián Tvrdoň výběh k hranici velkého vápna, kde vyrazil míč jen k Petru Výbornému. Někdejší hráč Ústí nad Labem se bývalému celku nepomstil a zamířil vedle.

Nejblíže skórování před poločasovým hvizdem byl Daniel Procházka, jenž z dálky mířil k levé tyči. Úmysly levému záložníkovi Army skokem překazil Hugo Jan Bačkovský, a tak i nadále platil bezbrankový stav.

Po přestávce byl u další příležitosti Marek Krátký, jenž hlavičkoval zblízka nad. V 54. minutě si Daniel Richter vyměnil míč s Danielem Procházkou, když do střely vložil své tělo Jan Pavlík a odvrátil balón na roh. Časomíra přičetla pět minut a byl to právě Jan Pavlík, který z pravé strany jen o pár centimetrů minul vzdálenější tyč.

Hrubou chybu v rozehrávce Vlašimi mohli domácí potrestat v 70. minutě. Ilja Shabanov z přímého volného kopu přihrál Lukáši Matějkovi, který následně předal míč Danielu Richterovi. Balón se postupně dostal až k Michalu Bílkovi, který ale ani nezakončil. Vzápětí Daniel Richter dvakrát přestřelil bránu, a tak se 765 diváků pouze chytalo za hlavu.

V 85. minutě stáhl ze hřiště hostující trenér Petra Výborného. Domácí fanoušci vyprovodili exústeckého záložníka potleskem a pokřiky: „Ať už jsi zpátky! Hrál jsi dobře!“ Následně mohli Ústečtí vytěžit gól z velkého závěrečného tlaku, blízko vstřelení branky byl v 90. minutě Dominik Šup, jehož pokus vykopl Ahinga Bienvenu Selemani z brankové čáry.

Souboj mezi Ústím nad Labem a Vlašimí skončil bezbrankovou remízou, avšak fanoušci defenzivního fotbalu by radost měli jen z výsledku. Šance na rozhodnutí zápasu měli fotbalisté obou mužstev, které si body do soutěžní tabulky rozdělí.

autor: Zdeněk Kamínek, fnliga.cz