Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal: Můj cíl je umístění v horní pětce

Dva měsíce tvrdé zimní přípravy jsou minulostí a vlašimská kabina se chystá na nedělní mistrovské utkání proti jihočeskému Táborsku. „Na zápas se těšíme a věřím, že jej dokážeme zvládnout,“ říká před startem jarní části soutěže trenér FC Sellier & Bellot Vlašim Daniel Šmejkal, který prozradil i cíl, s kterým vede mužstvo do druhé poloviny sezony. „Můj cíl je umístění v horní pětce,“ řekl v rozhovoru lodivod Vlašimi.  

Trenére začneme hodnocením zimní přípravy. Jak jste spokojen s uplynulými dvěma měsíci?

Byla to klasická zimní příprava. Je pravdou, že letos nás trošku zaskočilo počasí, na které jsme nebyli poslední roky zvyklí (směje se). V úvodu přípravy nám vypadlo několik přípravných zápasů, ale ty čtyři poslední jsme odehráli a já věřím, že jsme se dokázali dobře připravit. Ale to se vše ukáže až v mistrovských utkáních.

Poslední duel jste odehráli na přírodní trávě. To bylo určitě pozitivum..

Počasí se v závěru přípravy umoudřilo a jsme rádi, že poslední zápas jsme odehráli na přírodní trávě. Ostatně jako všechny ostatní celky. Nyní nás trochu straší předpověď, která slibuje ne moc vlídné počasí, ale uvidíme. Věřím, že hrací plocha bude v rámci klimatických podmínek připravena co nejlépe a nám se bude dařit.

V zimě došlo i ke změnám v kádru. Tým zůstal víceméně pohromadě, navíc přišly čtyři posily. Jak jste spokojen se skladbou kádru?

Náš tým během podzimu dost bojoval s koronavirem, kdy jsme měli hodně nakažených a některé zápasy odehráli ve třinácti lidech. Právě s ohledem na tuto situaci a na fakt, že na jaře nás čeká více zápasů, jsme se rozhodli kádr trochu nafouknout. Jinak ke kádru mohu říci, že jsme se takhle domluvili, panuje spokojenost a věřím, že se nám bude dařit.

První mistrovské utkání vás čeká již v neděli a soupeřem bude Táborsko. Viděl jste během zimní soupeře a jaké o něm máte informace?

Táborsko jsme v několika zápasech viděli. Musím říct, že ve druhé lize je si většina týmů dost podobná a nejsou tam tak velké rozdíly. Táborsko je kvalitní a dobře organizované mužstvo. Ovšem všechno se ukáže na hřišti. My se na zápas samozřejmě moc těšíme a věřím, že ho dokážeme zvládnout.

Máte již představu o sestavě, která v neděli vyběhne na trávník? A jaké bude taktika?

Do zápasu nám ještě zbývají tři dny a o základní sestavě jasno úplně nemáme. Na některých postech již máme jasno, ale u dalších se rozhodujeme. Co se taktiky týče, tak určitě budeme chtít zvolit takovou, aby nám přinesla tři body (směje se).

Na konci března čeká na Vlašim i pohárové utkání s Jabloncem. Jak se na utkání těšíte?

Jsem rád, že máme prvoligového soupeře na domácí půdě. Naopak mě hodně mrzí, že na takový zápas nemohou přijít diváci. Pro takové kluby jako jsme my, bývají tyto zápasy takovým svátkem a diváci by si ho určitě tady ve Vlašimi zasloužili. Na zápas se samozřejmě moc těšíme, ale nejdříve se musíme soustředit na ligová utkání, které nás čekají před tímto duelem.

Na závěr se zeptám na cíle pro jarní část sezóny…

Když jsem přicházel do Vlašimi, tak se mužstvo nacházelo na poslední příčce tabulky. Nám se podařilo dopracovat to na konečné osmé místo a určitě bychom na tom letos nechtěli být hůř. Můj cíl je umístění v horní pětce.