Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Jakub Markovič: Vlašim? Za mě spokojenost!

Jednou z prvních posil do kádru FC Sellier & Bellot Vlašim se v zimě stal teprve devatenáctiletý brankář Jakub Markovič, který šel do prostředí, o kterém neměl mnoho informací. „Moc jsme toho o Vlašimi nevěděl, ale pomohl mi nakonec Filip Firbacher,“ usmíval se brankář, který je kmenovým hráčem pražské Slavie.

Jakube, jak se vlastně zrodil tvůj přesun do Vlašimi?

Můj příchod do Vlašimi se začal řešit hned v začátku přestupního období. Jsem rád, že vše dobře dopadlo a já budu moci sbírat zkušenosti.

Jaké jsi měl o novém působišti informace?

Abych řekl, pravdu moc informací jsem o vlašimském klubu neměl. Postupně jsem si vše zjišťoval s pomocí Filipa Firbachera, který mi dal základní informace to tom, jak to tady chodí.

Jak jsi zatím spokojen ve Vlašimi? 

Ve Vlašimi nemám žádný problém. Samozřejmě nejde srovnávat podmínky ve Slavii s Vlašimí, ale vždy se domluvíme na tom, aby vše bylo co nejlepší pro obě strany a za mě vládne určitě spokojenost. Vláďa Kout se o nás brankáře stará výborně (směje se).

Máš za sebou i několik přípravných zápasů. Jak ti vyhovuje hra Vlašimi a spolupráce s novými spoluhráči?

Trenér po nás vyžaduje abychom hráli odzadu a to mi určitě vyhovuje, protože podobně to po nás chtěli i ve Slavii. S klukama se mi spolupracuje dobře a nemáme žádné větší problémy. 

Ještě bys jsi nám mohl krátce připomenout tvou dosavadní kariéru…

Začínal jsem s fotbalem v Přerově odkud jsem zamířil přes Olomouc do pražské Slavie. Největší kroky v mé kariéře zatím byl právě přestup do Sigmy a následně do Slavie, kde jsem nakonec přešel až do A-týmu.

Byl jsi na soupisce pro juniorskou Ligu mistrů. Jaké jsou tvé dojmy z této fotbalové zkušenosti?

Byl to pro mě a pro ostatní kluky stoprocentně super zážitek, kdy jsme si zahráli proti těm nejlepším týmům.

Start jara se blíží. Jak se těšíte na první zápas, kde půjde o body? 

Všichni v kabině se na první zápas strašně těšíme a poslední dva týdny se o ničem jiném pomalu nebavíme. Rádi bychom samozřejmě odstartovali jaro vítězně.