Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Dva góly Suchana na body nestačily

Druhý zápas v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže odehráli fotbalisté Vlašimi. Tentokrát svěřenci Martina Hyského zajížděli na půdu exligové Karviné. Po prvním poločase Vlašim vedla 2:1 po dvou brankách Suchana, ale domácí nakonec dokázali v závěru zápas otočit. Vlašim odjíždí z Karviné bez bodu.

Karviná – Vlašim 3:2 (1:2)

Branky: 6. Nešický, 73. Boháč, 81. Durosinmi – 34. a 38. Suchan. ŽK: Cienciala, Málek, Žídek, Boháč - Hošek, Rigo, Breda. ČK: 32. Málek (KAR) .
Karviná: Ciupa – A. Krčík, D. Krčík, Žídek, Rolinek (46. Zedníček) – Nešický (46. Boháč), Soukeník – Mikuš (81. Rezek), Málek, Cienciala (64. Bartl) – Papadopulos (C) (46. Durosinmi).
 Vlašim: Vágner – Hošek (80. Lehovec), Halinský, Heppner, Breda (C) – Horský, Zinhasović (80. Langhamer), Folprecht, Suchan, Rigo (80. Janda) – Ugwu (63. Toula).

Vlašim vstoupila do utkání se třemi změnami v sestavě oproti úvodnímu duelu s Jihlavou. Ve středu zálohy nastoupila čerstvá posila Zdeněk Folprecht, který naposledy působil v italské Serii C. Na hrotu se pak pohyboval útočník Michael Ugwu, který pod Blaník přišel po konci smlouvy v Bohemians.

Lépe televizní duel začala Karviná, která šla do vedení už v šesté minutě. Málek se v šestnáctce dostal k odraženému míči, který přenechal Alešovi Nešickému a ten přesnou střelou otevřel skóre. O chvíli později navíc v dobré příležitosti přestřelil Papadopulos. Hosté se poprvé připomněli po čtvrthodině hry. Po vysunutí od Folprechta však střílel vedle bližší tyče Horský.

Ve 32. minutě přišla pro domácí velká nepříjemnost. Jaroslav Málek uviděl po zbytečném skluzu na polovině hřiště druhou žlutou kartu a musel odejít do kabin. A Vlašim naložila s přesilovkou do přestávky výborně. Folprecht nejprve trefil tyč, ovšem pak už to vzal na sebe Jan Suchan. Ten si ve 34. minutě vyměnil míč s Heppnerem a z levé strany šestnáctky se trefil pod horní tyč. O čtyři minuty později pak Folprecht rozehrál standardní situaci právě na Suchana, který dostal balon proti noze a zamířil do šibenice. Krátce před pauzou ještě zahrozil domácí Soukeník, ten střílel z hranice pokutového území nad břevno.

O poločasové přestávce udělal trenér Karviné Hejdušek hned tři změny v sestavě. Zprvu ale hrozila Vlašim, která mohla utkání dostat definitivně pod svou kontrolu. Rigovo zakončení vyrazil nohama na roh brankář Ciupa. Po něm se míč odrazil k Suchanovi, jehož ránu vychýlila domácí obrana do boční sítě. Po hodině duelu si domácí málem dali kuriózní vlastní gól, když Soukeník poslal Ciupovi skákavou malou domů a gólman Karviné míč na poslední chvíli odehrál ve skluzu do bezpečí.

Pak se už Karviná z tlaku soupeře vymanila a v posledních dvaceti minutách výrazně oživila svou hru. Vyrovnat mohl nejprve Durosinmi, který se svými pohotovými nůžkami trefil tyč. V 73. minutě se už však domácí hráči i fanoušci radovali. Chybující Hošek si na pozici posledního nechal sebrat míč Sebastianem Boháčem a kmenový hráč ostravského Baníku nabídnutou příležitost proměnil.

Hodně znát byl po změně stran na trávníku také Durosinmi, který se skvěle uvolnil na hranici šestnáctky a svou střelou donutil brankáře Vágnera k dobrému zákroku. Deset minut před koncem se dostal na pravém křídle k míči Jakub Rezek a po jeho přesném centru se prosadil v pádu hlavou právě Rafiu Durosinmi. Zaskočení hosté se v závěru zmohli už jen na příležitost Suchana, který však trefil jen před bránou stojícího spoluhráče Horského.

Další utkání odehraje Vlašim na domácím stadionu v sobotu 13. srpna od 17:00 proti Líšni.

Zdroj: fnliga.cz