Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim zahájila zimní přípravu

Fotbalisté Vlašimi se dnes v dopoledních hodinách sešli k zahájení zimního přípravného cyklu. První tréninkovou jednotku absolvovalo pod dohledem trenérů celkem dvaadvacet fotbalistů. První týden přípravy absolvují hráči ve Vlašimi. 

V nevlídném lednovém počasí se poprvé v novém roce sešli fotbalisté Vlašimi, aby společně zahájili zimní přípravné období. „Na hráče čekají klasické tréninkové jednotky. Na tento týden máme naplánovaný mikrocyklus tady ve Vlašimi a následně se přesuneme na soustředění do Nymburku,“ uvedl k nejbližšímu programu svého týmu trenér Vlašimi Martin Hyský, který se na zahájení přípravy těšil. „Volno už bylo dlouhé a já věřím, že hráči to měli stejné,“ dodal s úsměvem.

Na prvním tréninku již nehlásil Filip Blecha, který přestoupil do Slavie. „Filip předváděl výborné výkony a druhou ligu přerostl, takže mu přejeme jen to nejlepší,“ uvedl k odchodu šikovného záložníka Martin Hyský. S A-týmem Slavie se připravují i Denis Alijagič, Filip Prebsl a Denis Višinský. „Jsou to pro nás určitě velké ztráty, ale kluci hráli tak dobře, že si ten posun zaslouží. Je to nejen odměna za jejich práci, ale i ukázka pro ostatní, kteří u nás jsou,“ uvedl k nejzásadnějším odchodům Martin Hyský s tím, že z posledních tří jmenovaných se někdo do Vlašimi možná vrátí.

Ve Vlašimi dále nebude pokračovat Daniel Kozel a Matěj Sváta, kteří mají svolení se připravovat v třetiligových Zbuzanech respektive Zápech. Hostování ze Slavie pak skončilo pro Štěpána Starého a Jakuba Surovčíka.

Realizační tým naopak uvítal na prvním tréninku i několik nových tváří. „Zkoušet budeme například Jana Suchana z Vyšehradu. Ze Slavie se k nám připojili Adam Toula, Martin Douděra, Marek Icha a Matěj Jurásek,“ uvedl k nováčkům v kádru Vlašimi Martin Hyský. S týmem se připravuje i Jonáš Kneifel, který v letní přípravě utrpěl zlomeninu kotníku a z jeho příchodu do Vlašimi tehdy sešlo. V kádru je i první posila z Nigérie John Solomon. „Ohledně Abdallaha Gninga se čeká na potřebné dokumenty, aby mohl dorazit do České republiky,“ prozradil Hyský.

Během zimní přípravy odehraje Vlašim podle aktuálního programu celkem sedm přípravných utkání. Původní plánované utkání s Chrudimí bylo ale zrušeno a novým soupeřem jsou Velvary.

Zápasy zimní přípravy:

22. ledna: Velvary – Vlašim (11:00, Nymburk)

29. ledna: Vlašim – Jihlava (11:00, UMT Vlašim)

2. února: Vlašim – Baník Ostrava B (14:00, UMT Vlašim)

5. února: Vlašim – Dukla Praha (14:00, UMT Vlašim)

12. února: Vlašim – Mladá Boleslav B (11:00, UMT Vlašim)

19. února: Vlašim – Příbram (11:00, UMT Vlašim)

26. února: Vlašim – Přepeře (14:00, UMT Vlašim/tráva Vlašim)

Seznam hráčů, kteří zahájili přípravu:

Brankáři: Josef Řehák, Matyáš Vágner, Stanislav Tichý.

Hráči: Ladislav Janda, Petr Breda, David Broukal, Lukáš Zukal, Jakub Křišťan, Václav Svoboda, Marek Červenka, Nedžad Zinhasovič, Michal Hošek, Tomáš Rigo, Tomáš Zlatohlávek, Jaroslav Jíra, Adam Toula, John Solomon, Jan Suchan, Matěj Jurásek, Jonáš Kneifel, Marek Icha, Martin Douděra.