Genrálku rozhodl Fortune Bassey, Vlašim – Chrudim 1:0

Poslední přípravné utkání mají za sebou fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim. Svěřenci trenéra Daniela Šmejkala na svém domácím stadionu přivítali MFK Chrudim. Středočeský tým dokázal nakonec zúročit svou zvýšenou aktivitu ve druhém poločase a v 75. minutě rozhodnout celý zápas. O jedinou branku utkání se postaral Fortune Bassey.

VLAŠIM – CHRUDIM 1:0 (0:0)

Statistiky:

Branky: 75. Bassey. ŽK: Krištof (Chrudim).

Sestavy: Vlašim: Řehák (46. Markovič) – Broukal, Štochl, Breda P., Kozel, Janda (46. Křišťan), Zinhasovič (46. Jurásek), Průcha (46. Marvis), Blecha, Vrána (46. Dias), Červenka (46. Bassey).

Chrudim: Mrázek – Kesner (60. Dostálek), Verner (60. Fofana), Drahoš (60. Čáp), Rybička (60. Yu), Řezníček (60. Látal), Sokol (60. Nikodem), Hašek (77. Juliš), Krištof , Vencl (60. Kopecký), Mužík (60. Hlavsa).

Po úvodním vzájemném oťukávání z obou stran si první šanci vypracovali hosté. Po autovém vhazování z otočky vypálil tvrdě Mužík, ale Řehák byl u tyče včas. To zřejmě nabudilo svěřence trenéra Veselého a ti byli najednou aktivnější. Vlašim však dokázala náznaky šancí a standardní situace eliminovat. Po pětadvaceti minutách se k obléhání branky soupeře dostali i domácí, ale ze všeho nakonec byla jen zablokovaná střela Kozla. To hosté o deset minut později zahrozili o něco nebezpečněji, ale Řehák udržel čisté konto pro svůj tým. V závěru poločasu se dral do zakončení ještě Zinhasovič, ale v tísni dvou obránců nedokázal přesně zamířit.

Do druhého poločasu provedla Vlašim hned pět změn v sestavě a bylo to znát. Domácí byli aktivnější a vypracovali si i první šanci. Sám před Mrázkem se ocitl Filip Blecha, ale hostující brankář rychle zmenšil úhel a míč dokázal vyrazit. O chvíli později se snažil zakončit Jurásek, ale v tísni se to nepodařilo. Aktivita Vlašimi nakonec vyvrcholila v 75. minutě, kdy se míč snesl na hranici vápna k nohám Daniela Kozla, který jen posunul přímo do míst kam naběhl Fortune Bassey a ten uklidil míč do sítě – 1:0. Hosté se ještě v závěru snažili o vyrovnání, ale Markovič si poradil se střelou Hlavsy i Juliše. Zápas tak skončil těsnou výhrou Vlašimi 1:0.

Trenér Daniel Šmejkal k utkání: „Jsme určitě rádi, že jsme dnešní poslední přípravu mohli odehrát na přírodní trávě. Terén sice nebyl úplně optimální, ale s tím jsme počítali. Pozitivem je, že jsme dokázali zápas odehrát s nulou vzadu a ve druhém poločase vstřelit rozhodující branku. Teď už se samozřejmě těšíme na příští týden, kdy se rozjede soutěž. Příprava pro nás byla strašně dlouhá.“