Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Marek Kolář: Příprava probíhá podle představ

Třetí přípravný zápas mají za sebou fotbalisté Vlašimi a podruhé se představil mezi tyčemi brankář Marek Kolář, který nám po utkání s Benešovem poskytl krátký rozhovor i s pohledem právě na sobotní duel.

Marku jak zatím hodnotíš přípravu? Vraťme se i k poslednímu utkání s Benešovem.

Myslím si, že příprava zatím probíhá podle představ. Počasí nás zatím výrazně neomezuje a všechny tréninky, které byly v plánu, jsme absolvovali. Určitě jsem rád, že mi naskakují i minuty a odchytal jsem proti Benešovu druhý zápas v přípravě. Pravdou je, že můj výkon v sobotu nebyl úplně optimální, ale jsem hrozně rád, že jsme se za stavu 0:2 nepoložili. Naopak jsme ukázali kvalitu a šli jsme za tím, abychom zápas otočili, a to se nám povedlo a nakonec z toho byla výhra 4:2.

Ty jsi odchytal i první duel s Chrudimí, kde jste o výhru přišli v závěru. Jak hodnotíš tento zápas zpětně?

Tam byl výkon ještě lepší i přes podmínky, které nebyly jednoduché. V Chrudimi se řešilo, zda se bude vůbec hrát, protože sněžilo a ten terén nebyl optimální. Nakonec se ale hrálo a je určitě velká škoda, že jsme si nechali dát minutu před koncem vyrovnávací gól. Zápas jsme ale měli si myslím pod kontrolou a škoda dalších nevyužitých šancí.

Přestávka před přípravou byla poměrně dlouhá. Jak jsi to vnímal ty a jaký jste měli během volna program?

My jsme skončili s tréninkovým procesem devátého prosince a od vánoc jsme normálně najeli na plány, které jsme měli od trenérů. Určitě to nebylo tak, že jsme od půlky prosince leželi u pohádek a cukroví. Myslím si, že jsme dokonce měli tréninkový cyklus v prosinci déle než ostatní týmy, a proto jsme pak začali i přípravu o něco později. To hodnotím kladně, protože zimní příprava je dlouhá a většina hráčů se těší na přírodní trávu. Čím méně umělky, tím je to lépe.

Ve Vlašimi jsi půl roku. Jak zatím hodnotíš své působení u nás? Asi by to chtělo více odchytaných zápasů že?

Určitě bych za to byl rád, ale už při mém příchodu jsem věděl, že je tady Vagy a moje pozice bude taková. Myslím si, že nám to takhle funguje suprově a parta v kabině, i ta trenérská, je super a tím pádem i já jsem spokojený. Těším se na každý trénink, na kluky i a na trenéry. Ve Vlašimi jsem tedy naprosto spokojený.