Stará garda drží neporazitelnost!

Stará garda Vlašimi hrála již čtvrtý zápas na turnaji starých gard v Újezdu u Prahy a po výborném výkonu mohli opět svěřenci trenéra Františka Kocury slavit výhru.

Rudná – Vlašim 2:4 (1:1)

Proti Vlašimi se tentokrát postavil neporažený tým z Rudné. Z pochopitelných důvodů tedy hráči k utkání přistupovali s respektem a obavami o výsledek. Trenér Kocura měl v kabině motivační proslov, aby si všichni hráči uvědomili, za jaké mužstvo hrají a jakou historii má dres, ve kterém nastupují.

V úvodu zápasu bylo patrné, že se hráči pomalu zbavují trémy a myslí jenom na fotbal a taktické rady trenéra. Již v 9. minutě po boji o míč na malém vápně soupeře dali vlašimští branku. Z vedení se však neradovali dlouho. O dvě minuty později totiž Rudná přispěchala s vyrovnání. Hrál se oboustranně vynikající, rychlý a technický fotbal. Šance střídala šanci na obou stranách. Nerozhodný výsledek však trval velice dlouho i ve druhém poločase.

Až v samotném závěru utkání se s góly doslova roztrhl pytel. Vlašimi se podařilo ujmout se vedení a později ho i navýšit na průběžných 3:1. Vše vypadalo na snadný závěr zápasu, ale Rudná snížila na rozdíl jediné branky a bylo zaděláno na dramatickou koncovku. Nervozita byla znatelná na obou stranách. V závěru se však nakonec přeci jen vlašimským podařilo vstřelit ještě jednu branku a další výhra byla na světě.

Radost z vítězství 4:2 nad tak kvalitním soupeřem, je znát i na společné fotografii pořízené po utkání.
Určitou odměnou je i poděkování od soupeře za hodně kvalitní utkání a zaslouženou výhru. Mimo jiné za mužstvo Rudná nastoupilo šest hráčů kteří prošli buď první nebo druhou ligou. Namátkou například Radek Šírl a Michal Šmarda. Na straně Vlašimi je také spousta kvalitních hráčů, mezi které patří například Stanislav Dvořák a Luboš Zákostelský, tedy osobnosti naší klubové historie v osmdesátých letech. Všem děkujeme za reprezentaci našeho klubu!